Через війну підприємство не може передати електронні документи про залишки пального: як бути
Які дії платника у разі неможливості під час дії воєнного стану своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового?
Відповідь: Відповідно до пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 р. XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами і доповненнями (далі — ПКУ), у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п. 46.2 ст. 46 ПКУ, зокрема, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Відповідно до поданих платниками податків електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового відповідно до пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 р. XX “Перехідні положення” ПКУ, контролюючим органом буде здійснено автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового за період дії правового режиму воєнного стану.
Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 р. XX “Перехідні положення” ПКУ, та перелік документів на підтвердження затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Категорія 114.10
#ВоєннийСтан, #пальне, #звітність