Після нарахування зарплати дізналися про лікарняний: виправляємо розрахунки
Напередодні Нового року, 27 грудня 2019 року, всім працівникам було виплачено зарплату за грудень. А згодом, коли відділ кадрів подав остаточний табель до бухгалтерії, з’ясувалося, що один із працівників травмувався і з 26 грудня був на лікарняному. Провели коригування нарахувань, відсторнували зарплату за два дні грудня.
Наразі (24 січня 2020 року) працівник до роботи ще не став.
Як показати зарплату та податок на доходи у ф. № 1ДФ за IV квартал 2019 року — чи відображати переплату? Якщо працівник не вийде з лікарняного у січні, чи нарахувати за нього мінімальний єдиний внесок? Як заповнити Звіт з ЄСВ за січень? Як бути з різницею за три дні грудня — чи можна потім зарахувати її у погашення майбутніх доходів?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: Якщо стисло, то:
- заповнення ф. № 1ДФ залежить від того, у якому періоді проведені коригування;
- єдиний внесок за січень нараховувати не потрібно, допоки працівник не надасть листок непрацездатності;
- зайво виплачені суми, які виникли в результаті проведеного коригування, за певних умов можна зарахувати у погашення наступних нарахувань зарплати.
Далі — детальніше.
Олена БРУСНИЦИНА, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#СоцільнеСтрахування, #ЄдинийВнесок, #лікарняний