-
Сповіщення: Увесь № 63 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Підприємство ввозить бензин для власного споживання: як бути з акцизом
Документ до консультації
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Підприємство ввозить бензин
для власного споживання: як бути з акцизом
Чи необхідно СГ реєструватись платником акцизного податку, складати та реєструвати акцизні накладні у разі ввезення пального на митну територію України виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки?
ВІДПОВІДЬ: Пунктом 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755—VI, зі змінами та доповненнями, (далі — ПКУ) визначено, зокрема, що під час ввезення на митну територію України пального, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, платник податку зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Також, п. 231.3 ст. 231 ПКУ визначено, зокрема, що акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального.
Особа, яка ввозить пальне на митну територію України, зобов’язана скласти акцизну накладну в одному примірнику на підставі даних відповідної митної декларації.
Особа, яка склала акцизну накладну в одному примірнику, зобов’язана зареєструвати таку акцизну накладну в ЄРАН.
Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст. 212 ПКУ.
Пунктом 6 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 визначено, зокрема, що реєстрація платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочих дні до початку ввезення на митну територію України пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (далі — Заява), форма якої затверджується Міністерством фінансів України.
Заява складається та подається до контролюючого органу за основним місцем обліку особи як платника податків із використанням засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг.
Отже, у разі ввезення на митну територію України пального, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, у тому числі виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, платник податку зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєструвати її в ЄРАН із дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Не пізніше ніж за три робочих дні перед таким ввезенням суб’єкт господарювання має подати Заяву до контролюючого органу за основним місцем обліку та зареєструватись платником акцизного податку.
Особа, яка ввозить пальне на митну територію України, зобов’язана скласти акцизну накладну в одному примірнику на підставі даних відповідної митної декларації.
Категорія 114.11.03
#пальне, #акциз, #СільськеГосподарство