Облік на страусиній фермі
Розведення та вирощування страусів — справа, яка може давати досить непогані прибутки. Адже сьогодні попитом користуються не лише їх яйця та м’ясо, а й пір’я, шкіра та навіть пазурі.
Як визнавати, оцінювати та відображати страусів у бухобліку сільгосппідприємств, а також документувати пов’язані з ними госпоперації, ми наразі й розповімо.
Юрій РЯБЧИНСЬКИЙ,
незалежний експерт, м. Рівне
Список використаних нормативно-правових актів:
1. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-IV.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Методрекомендації № 1315 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.06 р. № 1315.
4. Методрекомендації № 132 — Методичні рекомендації з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики України від 18.05.01 р. № 132.
5. Методрекомендації № 73 — Методичні рекомендації щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів в обліку довгострокових та поточних біологічних активів в сільськогосподарських підприємствах, затверджені наказом Мінагрополітики України від 21.02.08 р. № 73.
#СільськеГосподарство, #бухоблік