Чи допустиме звільнення бухгалтера через втрату довіри
Від редакції
Документ до консультації
Верховний Суд
Постанова
Іменем України
14 серпня 2019 року м. Київ справа № 552/4049/16-ц
<…>
30. Розірвання трудового договору за пунктом 2 частини першої статті 41 КЗпП України можливе за таких умов:
1) безпосереднє обслуговування працівником грошових, товарних або культурних цінностей (прийом, зберігання, транспортування, розподіл тощо); 2) винна дія працівника; 3) втрата довір’я до працівника з боку власника або уповноваженого ним органу.
31. Правовий аналіз цієї норми матеріального права дає підстави для висновку про те, що вона не передбачає обов’язкового настання для роботодавця негативних наслідків чи наявності завданої роботодавцю матеріальної шкоди як обов’язкової умови для звільнення працівника. Звільнення з підстави втрати довіри може вважатися обґрунтованим, якщо працівник, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності (зайнятий їх прийманням, зберіганням, транспортуванням, розподілом і т.п.), вчинив умисно або необережно такі дії, які дають власнику або уповноваженому ним органу підстави для втрати до нього довіри (зокрема, порушення правил проведення операцій з матеріальними цінностями).
<…>
35. Апеляційний суд проаналізував Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, якими передбачені обов’язки головного бухгалтера, зважив на конкретні обставини справи та дійшов вірного висновку, що позивач, як бухгалтер є особою, яка безпосередньо обслуговує товарні і грошові цінності, оскільки до кола його обов’язків віднесено підписування, разом з керівником, документів, які є підставою для прийняття і видачі товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів, а також здійснення кредитних, розрахункових та інших фінансових зобов’язань, візування господарських договорів.
<…>
#ТрудовіСпори, #ТрудовіВідносини, #звільнення