Не склали акта про видачу коштів: чи буде штраф
Чи передбачена відповідальність до СГ за нескладання акта про видачу коштів або незазначення в ньому необхідних відомостей (дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату й час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги)) у разі повернення товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги?
ВІДПОВІДЬ: Згідно з п. 7 р. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.16 р. № 547, зі змінами та доповненнями (далі — Порядок № 547), реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО) суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.
Водночас забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції “сторно”.
Пунктом 8 р. III Порядку № 547 передбачено, що якщо сума коштів, виданих у разі повернення товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн, матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату й час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Такий самий акт складається під час скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо). В акті зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.
Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати зберігаються протягом трьох років. Водночас суб’єкт господарювання зобов’язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки.
Відповідальність до суб’єкта господарювання за нескладання акта про видачу коштів або незазначення в ньому необхідних відомостей у разі повернення товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги чинним законодавством не передбачена.
Категорія 109.18
Від редакції
#штраф, #відповідальність, #РРО