-
Сповіщення: Увесь № 91 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Термін виготовлення імпортного товару перевищує 180 днів: як продовжити строки ЗЕД-розрахунків
Наша організація імпортує з Японії вилочні навантажувачі ТСМ вантажопідйомністю 1,5—3,0 т. Японська фірма починає виробляти їх після стовідсоткової передоплати. Термін виготовлення — 150—160 днів, фрахт — 50—70 днів, доставка від порту до місця призначення — 7—10 днів.
Навантажувачі ми продаємо промисловим підприємствам.
1. Чи належить цей товар до категорії тих, яким можуть продовжити термін оплати (строк виготовлення та доставки перевищує 180 днів, постачальник — Японія)?
2. Заяву на отримання висновку про продовження граничних термінів розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, встановлених Нацбанком, подавати після 100-відсоткової оплати чи до оплати, якщо наш товар належить до категорії продовження строку оплати?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Так, на нашу думку, навантажувач належить до категорії товарів, яким можуть продовжити термін ЗЕД-розрахунків. Заяву на отримання висновку про продовження строків розрахунків, вважаємо, можна подавати до Мінекономіки як до оплати товару, так і після стовідсоткової його оплати. Пояснимо.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку
та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. Закон про валюту — Закон України “Про валюту і валютні операції” від 21.06.18 р. № 2473-VIII.
2. Закон про РРО — Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.
4. Постанова № 18 — постанова Правління НБУ “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” від 24.02.2022 р. № 18.
#ЗовнішньоекономічнаДіяльність, #товари, #імпорт, #ЗЕД-розрахунки