Постанова КМУ “Про затвердження Порядку використання учасником індустріального (промислового) парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку” від 30.09.2022 р. № 1095″
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Постанова
від 30 вересня 2022 р. № 1095
Київ
Про затвердження Порядку використання учасником індустріального (промислового) парку вивільнених
від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку
Відповідно до пункту 142.4 статті 142 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання учасником індустріального (промислового) парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку, що додається.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2022 р. № 1095
ПОРЯДОК
використання учасником індустріального
(промислового) парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку
1. Цей Порядок визначає механізм використання вивільнених коштів у зв’язку із звільненням від оподаткування прибутку учасника індустріального (промислового) парку (далі — індустріальний парк), включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків, від здійснення господарської діяльності у сферах та на строк, що визначені пунктом 142.4 статті 142 Податкового кодексу України, виключно на території (в межах) індустріального парку.
2. У цьому Порядку термін “вивільнені кошти” означає суму податку на прибуток підприємств, що не сплачується до бюджету та залишається у розпорядженні платника податку — учасника індустріального парку та спрямовується на розвиток його діяльності на території (в межах) індустріального парку за напрямами, які визначені цим Порядком.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Податковому кодексі України та Законі України “Про індустріальні парки”.
3. Використання вивільнених коштів повинне бути пов’язане з діяльністю учасника індустріального парку, що здійснюється згідно з умовами договору про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.
Вивільнені кошти спрямовуються на розвиток діяльності учасника індустріального парку за такими напрямами:
- створення чи переоснащення матеріально-технічної бази;
- збільшення обсягу виробництва;
- впровадження новітніх технологій.
Створення чи переоснащення матеріально-технічної бази здійснюється шляхом проведення комплексу заходів щодо підвищення техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів і дільниць на основі впровадження передової техніки та технології, механізації та автоматизації виробництва, модернізації та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування на нове продуктивніше з розширенням (або без розширення) виробничих площ.
Створення чи переоснащення матеріально-технічної бази здійснюється також з урахуванням вартості придбаних (оплачених) необоротних та нематеріальних активів у період дії пільги за умови введення таких активів у подальшому в експлуатацію та використання у діяльності учасника індустріального парку.
Збільшення обсягу виробництва розраховується шляхом порівняння показників кількості реалізованих товарів, робіт і послуг за попередній та поточний звітні періоди, а також їх собівартості.
Впровадження новітніх технологій включає визначені відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності витрати на розроблення, впровадження та освоєння виробництва нових товарів, робіт і послуг, створення чи впровадження та (або) вдосконалення технологій, а також організаційно-технічних рішень виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що поліпшують структуру та якість виробництва товарів, робіт і послуг учасника індустріального парку.
Витрати на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій, що понесені платником податків у період дії пільги, обліковуються починаючи з дати виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку дії такої пільги.
4. Інформація про використання чи невикористання учасником індустріального парку суми вивільнених коштів у повному обсязі зазначається у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік.
Учасник індустріального парку також подає інформацію про обсяги вивільнених коштів та їх використання за формою згідно з додатком кожного півріччя до 5 липня та 5 січня керуючій компанії індустріального парку в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або в паперовій формі для підготовки звіту про функціонування індустріального парку.