-
Сповіщення: Увесь № 102 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Авто підприємства знищено під час війни: як списати
Під час повномасштабної війни в Україні немає жодного безпечного куточка: навіть якщо в більш-менш мирних регіонах не точаться бої, то однаково туди прилітають ворожі ракети або дрони чи вони зазнають обстрілів іншими видами зброї. Відповідно, основні засоби підприємства і, зокрема, автомобілі можуть не лише пошкодити, але й вщент знищити. Також у гарячих баталіях можуть потрощити транспортний засіб, переданий армії чи іншим військовим формуванням у межах механізму мобілізації або надання в користування на умовах оренди чи за договором позички (безоплатного користування), бо, на жаль, життя бойових авто — не довге.
Тож з’ясуймо, як списати автомобіль підприємства, знищений під час війни (за якою процедурою, документами), та як відобразити цю операцію в обліку.
Зоряна КУРИЛЯК,
юрист, бухгалтер, експерт
з обліку та оподаткування,
м. Львів
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Положення № 1921 — Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене постановою КМУ “Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок” від 28.12.2000 р. № 1921.
3. Положення № 879 — Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну України від 02.09.14 р. № 879.
4. Методрекомендації № 561 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну України від 30.09.03 р. № 561.
5. Методрекомендації № 2 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів, затверджені наказом Мінфіну України від 10.01.07 р. № 2.
#ВоєннийСтан, #авто, #інвентаризація, #бухоблік, #ПодатковийОблік