-
Сповіщення: Увесь № 104 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Операції з електронними грошима: відображаємо в обліку
Операціями з використанням електронних грошей сьогодні нікого не здивуєш. Однак невпинний, навіть під час війни, процес модернізації українського платіжного ринку та його інтеграції з європейським аналогом постійно розширює нинішні можливості учасників такого ринку, у т.ч. вносить корективи в порядок проведення розрахунків електронними грошима. Про нові правила здійснення операцій із ними та про особливості податкового й бухгалтерського обліку електронних грошей в юросіб поговоримо в сьогоднішній статті.
Юлія ПОПІВНЯК,
к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту
Львівського національного університету ім. І. Франка, м. Львів
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Закон про платіжні послуги — Закон України “Про платіжні послуги” від 30.06.2021 р. № 1591-ІХ.
3. Закон про РРО — Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.
4. Закон про фінмоніторинг — Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 06.12.19 р. № 361-IX.
6. Положення № 210 — Положення про випуск електронних грошей та здійснення платіжних операцій з ними, затверджене постановою Правління НБУ від 29.09.2022 р. № 210.
#бухоблік, #ЕлектронніГроші, #ПлатіжніОперації, #ПодатковийОблік