Перевізник/експедитор — нерезидент & податок на репатріацію
Трапляється, для організації перевезення резиденти користуються послугами іноземних партнерів, які, своєю чергою, можуть як самі здійснювати перевезення, так й організовувати його із залученням третіх осіб, тобто працювати як посередники.У таких випадках часто-густо виникають питання про оподаткування доходу такого нерезидента. Саме їх ми висвітлюватимемо в нашій консультації.
Якщо у вервечку доправлення вантажу вклинюються іноземні партнери, то на горизонті одразу майорить податок на доходи нерезидента (т.зв. податок на репатріацію1). Причім порядок його сплати2 залежить від того, який вид послуг надає заморський контрагент — транспортно-експедиторські чи послуги з перевезення ладунку. Тому спершу стисло наведемо азбучну істину.
1 Зокремимо, що податок на доходи нерезидента називають податком на репатріацію лише умовно, адже в Податковому кодексі України (далі — ПКУ) немає достеменно такого формулювання.
2 До речі, потенційно зобов’язаними сплачувати податок на репатріацію є будь-які резиденти, котрі виплачують “іноземний” дохід нерезиденту (незалежно від того, є вони платниками податку на прибуток або суб’єктами спрощеної системи оподаткування). Інакше кажучи, не важливо, який у резидента, котрий виплачує “іноземний” дохід нерезиденту, податковий статус (чи то він платник податку на прибуток, чи то єдинник, чи то неприбуткова організація, чи звичайнісінька фізособа-резидент) — він є “агентом” щодо оподаткування такого доходу, тобто вповноваженим утримати з нього податок — див. пп. 141.4.2 ПКУ.
Світлана РОМАНЮК,
консультант з питань обліку та оподаткування, м. Київ
#ВоєннийСтан, #перевезення, #нерезидент, #транспорт