Застосування РРО під час надання охоронних послуг
Ситуація: ТОВ надає комплекс охоронних послуг та продає товари охоронного призначення. Оплату приймає за допомогою мобільного додатка ТОВ через небанківську фінансову організацію, з якою у ТОВ укладений відповідний договір на переказ коштів.
ЗАПИТАННЯ:
1) Чи звільняється ТОВ від застосування РРО або ПРРО в разі надання охоронних послуг, якщо оплата від замовників приймається за допомогою мобільного додатка ТОВ?
2) Чи зобов’язане ТОВ застосовувати РРО або ПРРО в разі продажу товарів, якщо оплата за товари приймається від покупців за допомогою мобільного додатка?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДСПУ: Законодавство України ототожнює готівкові розрахункові операції з розрахунковими операціями, здійсненими за допомогою POS-терміналів та платіжних сервісів, що використовують реквізити платіжних карток банківських установ у мережі “Інтернет”, які проводяться суб’єктами
господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а тому обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО або ПРРО під час отримання оплати за товари (послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.
У разі здійснення ТОВ розрахункових операції у розумінні Закону про РРО, у готівковій та/або в безготівковій формі, під час продажу товарів (наданні послуг, виконані робіт) у різних сферах одночасно, використання пільги щодо незастосування РРО/ПРРО, передбаченої п. 14 ст. 9 Закону про РРО, можливе лише щодо розрахункових операцій, здійснених лише в разі надання послуг із проведенням розрахунків суто за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Водночас здійснення розрахункових операцій, на які не поширюється дія вищезазначеної пільги, обов’язково повинне супроводжуватися застосуванням РРО/ПРРО на загальних підставах.
ІПК ДПСУ від 09.01.2023 р. № 17/ІПК/99-00-07-04-01-06
#РРО, #ТОВ, #ОхоронніПослуги