-
Сповіщення: Увесь № 31 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Переведення боргу юрособи-єдинника
СИТУАЦІЯ. ТОВ — платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% має поточну дебіторську заборгованість. ТОВ не може її погасити, тому заплановано, що заборгованість погасить новий боржник — інший суб’єкт господарювання через укладення договору про переведення боргу.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи будуть кошти, сплачені новим боржником, доходом ТОВ?
2. Чи вважатиметься надходження коштів від нового боржника в розумінні п. 291.6 ПКУ розрахунком у грошовій формі?
3. Чи вважатиметься підписання договору про переведення боргу та одержання коштів від нового боржника порушенням перебування на єдиному податку?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до п. 291.6 ПКУ платники єдиного податку першої — третьої груп мають здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) суто в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). До грошової належить розрахунок коштами як у готівковій (формі грошових знаків), так і безготівковій (записів на рахунках у банках). Негрошовими формами розрахунку є різні способи погашення взаємних фінансових зобов’язань без використання коштів. До таких розрахунків належать, зокрема, бартерні операції, розрахунки векселями, договір переуступки прав вимоги, зарахування зустрічних вимог тощо.
Отже, укладення договору про переведення боргу юрособами — платниками єдиного податку третьої групи є механізмом розрахунку за правочином купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) у негрошовій формі, а значить, не дає права суб’єкту господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
ІПК ДПСУ від 15.02.2023 р. № 348/ІПК/99-00-04-03-03-06
#ТОВ, #заборгованість, #ЄдинийПодаток