-
Сповіщення: Увесь № 33 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Реалізація розфасованого пального: проблем з ємностями немає
СИТУАЦІЯ: ТОВ — виробник фарб, лаків, мастик тощо — використовує у госпдіяльності різні види пального для потреб власного споживання та промислової переробки, які надходять та зберігаються у тарі виробника. Також ТОВ здійснює розлив пального (фасування) з подальшою реалізацією покупцям, має акцизний склад.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи має право ТОВ закуповувати та зберігати на складі у власних ємностях об’ємом 100 м3 один із видів пального в кількості до 1000 м3, що надходить не в тарі виробника, протягом календарного року?
2. Як підтвердити, що ТОВ використовує для зберігання одного із видів пального ємності об’ємом лише 100 м3, якщо на території ТОВ знаходяться й ємності об’ємом 1000 м3?
3. Чи може ТОВ обладнати витратомірами-лічильниками та рівномірами-лічильниками лише ті ємності, що використовуються для зберігання пального?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Обмеження щодо місткості ємностей, в яких суб’єктом господарювання, котрий є платником акцизного податку з реалізації пального, зберігається пальне, ПКУ не передбачено.
Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів, затвердженого постановою КМУ
від 22.11.17 р. № 891, резервуар — законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці.
З огляду на вищезазначене та відповідно до пп. 230.1.2 ПКУ кожен введений в експлуатацію резервуар має бути обладнаний рівнемірами-лічильниками, а кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу — витратомірами-лічильниками.
Платник акцизного податку з реалізації пального зобов’язаний:
- вести облік пального у літрах, приведених до температури 150C, за кожним резервуаром, акцизним складом та за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
- формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця — якщо використовують пальне суто для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
- щоденно (окрім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального — якщо пальне реалізується іншим особам.
ІПК ДПСУ від 08.12.2022 р. № 2170/ІПК/99-00-09-04-03-06
#пальне, #ТОВ, #АкцизнийСклад