Списання втрачених акцизних марок
СИТУАЦІЯ: ТОВ уклало контракт із нерезидентом на постачання пива і передало йому акцизні марки. У зв’язку з введенням воєнного стану на території України через неможливість реалізації продукції між ТОВ та нерезидентом укладено угоду, згідно з якою той має повернути невикористані акцизні марки ТОВ. Проте частину марок нерезидент неушкодженими повернути не може (марки вже наклеєні).
ЗАПИТАННЯ:
1. Як ТОВ відзвітувати до ДПС за втраченими (пошкодженими) марками акцизного податку?
2. Як їх списати?
3. Чи виникнуть у ТОВ додаткові податкові обов’язки?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до п. 30 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1251, у разі неможливості повернення пошкоджених марок імпортер видає продавцю марок документ Торгово-промислової палати або іншого органу (за процедурою, визначеною країною нерезидента) про підтвердження такого факту із зазначенням кількості використаних
та/або пошкоджених марок, який легалізується в установленому порядку. Вартість марок та акцизний податок у такому разі не відшкодовуються.
Тому ТОВ за умови надання продавцю марок підтвердних документів може зазначити у графі 16 Звіту про використання марок акцизного податку для алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі — Звіт), “кількість пошкоджених в процесі виробництва та які не підлягають поверненню, шт.”.
З огляду на вищесказане та вимогу абз. 2 пп. 4 п. 3 р. IV Порядку № 14 ТОВ має право відобразити дані щодо втрачених марок у рядку А10.2 розділу А декларації акцизного податку та, відповідно, відобразити у Звіті під час надання продавцю марок (торіальному органу ДПС, який їх видав) відповідних документів, зокрема, але не виключно, митну декларацію з позначкою митного органу про перетин кордону України марок акцизного податку, документ Торгово-промислової палати або іншого органу (за процедурою, визначеною країною нерезидента) про підтвердження такого факту із зазначенням кількості використаних та/або пошкоджених марок, легалізований в установленому порядку.
ІПК ДПСУ від 22.02.2023 р. № 405/ІПК/99-00-09-04-03-06
#АкцизніМарки, #ТОВ