Яку інвалютну кредиторку можна конвертувати в капітал
ТОВ має грошову кредиторську заборгованість за постачені в минулому товари перед нерезидентом (материнською компанією), яку та має намір погасити заліком (конвертацією) у статутний чи додатковий капітал ТОВ.
Ми проаналізували всі наявні документи щодо цих постачань і виявили, що за деякими у нас немає митних декларацій або підписаного сторонами оригіналу контракту чи додатків (специфікацій) до нього. Строки сплати за згаданими постачаннями вже протерміновано.
Чи можна конвертувати в капітал заборгованість перед нерезидентом, якщо бракує якогось документа (митних декларацій, оригіналів самих контрактів чи додатків до них)? Якщо ні, то що нам робити з такою заборгованістю?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: В умовах дії воєнного стану залік грошової інвалютної кредиторки в капітал радимо проводити лише щодо тієї заборгованості, на яку не поширюється валютний контроль та щодо якої є всі необхідні документи (митні декларації, оригінали контрактів і додатки до них). Про це та обліково-податкові наслідки такої операції поговоримо далі.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. Конвенція-1974 — Конвенція ООН про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів 1974 року.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
4. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІV.
5. Закон про валюту — Закон України “Про валюту і валютні операції” від 21.06.18 р. № 2473-VIII.
6. Постанова № 18 — постанова Правління НБУ “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” від 24.02.2022 р. № 18.
#бухоблік, #КредиторськаЗаборгованість, #капітал, #ВоєннийСтан