Придбання товару на умовах EXW: як і кому оформлювати ТТН
Наше підприємство забирає товар зі складу продавця, який знаходиться на території України, за контрактом на умовах EXW. Для перевезення ми залучаємо перевізника, а для завантаження в машину — навантажувача. Наш постачальник видає на товар накладну, але відмовляється оформлювати ТТН. Каже, що не має стосунку до договору перевезення саме тому, що контракт на умовах EXW.
Чи правомірно в такому випадку, щоб наше підприємство зазначалось у ТТН як вантажовідправник та як вантажоодержувач і ми самі оформляли на себе ТТН? Чи має право наш директор розписуватися в ТТН як вантажовідправник, бо він не присутній на складі в момент відвантаження? Чи не матимуть податківці претензій до такої ТТН? Чи можна як вантажовідправника зазначати підприємство, у якого ми придбаваємо послуги навантаження?
Запитання з редакційної пошти
Тож підпис однієї й тієї самої особи (наприклад, директора підприємства-покупця) на ТТН і за вантажовідправника, і за вантажоодержувача за умови, що ця особа не була присутньою на складі в момент відвантаження товару (не оформлено відрядження директора та не підтверджено його фактичне перебування за місцем відрядження, для прикладу, посвідченням про відрядження чи подорожнім листом з даними GPS-навігатора, в якому зазначено, якого числа, з якої і до котрої години автомобіль із працівниками поїхав на місце відрядження), на нашу думку, ризиковано тим, що під час перевірки контролери визнають цю ТТН і операцію, яку нею задокументовано, — фіктивною. Унаслідок чого — “знімуть” витрати, донарахують податкові зобов’язання та штрафні санкції.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку
та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. Правила № 363 — Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Мінтрансу України від 14.10.97 р. № 363.
#товари, #ТТН, #транспорт, #логістика
Доброго дня!
Супер, отримала доказову базу для покупця який купує товар у нас на виробничому об”єкті приїжджа замовленим ним транспортом, або власним а в нас вимагає ТТН.