Плата за землю в гірників
СИТУАЦІЯ. Товариство — гірничодобувне підприємство — провадить господарську діяльність на земділянці на підставі укладеного з органом місцевого самоврядування договору оренди землі.
ЗАПИТАННЯ: Який порядок обчислення податкових зобов’язань із плати за землю з огляду на п. 284.4 ПКУ?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Право на користування надрами для провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин засвідчує акт про надання гірничого відводу, який складають за формою, що є додатком до Положення про надання гірничих відводів, затвердженого постановою КМУ від 27.01.95 р. № 59 (далі — Акт).
Акт, що складають лише за наявності спеціального дозволу (далі — Дозвіл), а також затвердженого проєкту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об’єкта, ідентифікує, у т.ч. й площу проєкції гірничого відводу на денну поверхню, щодо ділянок якої в користувача надр виникають обов’язки з рекультивації після завершення гірничих робіт (ст. 50 Кодексу про надра).
За наведених обставин, якщо товариство на підставі Дозволу та Акта отримало земділянку для провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, то податкові зобов’язання з плати за землю із застосуванням положень п. 284.4 ПКУ належить визначати суто до площ у межах зазначених в Акті координат.
ІПК ДПСУ від 07.09.2023 р. № 2845/ІПК/99-00-04-01-04-06
#земля, #оренда, #ПодатковіЗобов’язання