Рішення НКЦПФР “Щодо проведення учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків переоцінки фінансових інвестицій у період дії воєнного стану” від 28.09.2023 р. № 1095
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Рішення
від 28 вересня 2023 року № 1095
Щодо проведення учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків переоцінки фінансових інвестицій у період дії воєнного стану
Відповідно до пункту 3726 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків”, у зв’язку з введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”, з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України, сприяння стабільності ринків капіталу та організованих товарних ринків та запобігання зловживань на ринках капіталу Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вирішила:
1. При проведенні учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків переоцінки фінансових інвестицій, в тому числі корпоративних прав, для визначення справедливої вартості суб’єкт оціночної діяльності або оцінювач залучається у таких випадках:
- при первісному визнанні фінансових інвестицій за вартістю, що має відхилення від вартості придбання понад 100 відсотків;
- при здійсненні подальшої оцінки фінансових інвестицій, якщо сумарне значення відхилення справедливої вартості протягом року від попередньої балансової вартості/вартості придбання становить понад 100 відсотків.
2. Суб’єкт оціночної діяльності або оцінювач, що залучається для проведення оцінки, повинен бути включений до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності, ведення якого здійснює Фонд державного майна України (далі — ФДМУ).
3. Результати проведеної оцінки можуть бути підтверджені рецензією суб’єкта оціночної діяльності або оцінювача, що має право на здійснення рецензування або рецензією експертної ради, що спеціально створена саморегулівними організаціями оцінювачів, або рецензією ФДМУ.
4. Учасники ринків капіталу та організованих товарних ринків надають на запит Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі — НКЦПФР) оригінал Звіту про оцінку майна або його копію, оформлену відповідно до вимог, встановлених Національним стандартом України ДСТУ 4163:2020 “Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів”, затверджених наказом Державного підприємства “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” від 01.07.2020 № 144 та Положення про порядок рецензування звітів про оцінку майна та майнових прав рецензентами, що працюють у штаті Фонду державного майна України, його регіональних відділень та представництв, затвердженого наказом ФДМУ від 31.10.2011 № 1585/1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2011 року за № 1351/20089.
Звіт про оцінку майна може бути поданий до НКЦПФР в електронному вигляді, з урахуванням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”.
5. НКЦПФР направляє такий Звіт до ФДМУ для здійснення рецензування.
6. Якщо за наслідками рецензування ФДМУ встановив, що Звіт про оцінку майна класифікується за ознаками абзаців четвертого або п’ятого пункту 67 Національного стандарту № 1 “Загальні засади оцінки майна і майнових прав”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1440, НКЦПФР визнає інформацію щодо вартості активу у фінансовій звітності та звітних даних (адміністративних даних), що подаються до НКЦПФР учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків недостовірною.
7. У разі визнання інформації щодо вартості активу у фінансовій звітності та звітних даних (адміністративних даних), що подаються до НКЦПФР учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків недостовірною, НКЦПФР:
- направляє матеріали про факти виявлених операцій з переоцінки активів за результатами поданої недостовірної інформації, визначеної у пункті 6 цього Рішення, разом із негативною рецензією ФДМУ до Державної служби фінансового моніторингу України;
- виносить розпорядження про необхідність проведення учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків переоцінки активу до справедливої вартості та здійснення перевипуску фінансової звітності.
8. Департаменту аналізу фінансової звітності учасників ринків капіталу та пруденційного нагляду (О. Дубова) забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті НКЦПФР.
9. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.
10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії Ю. Шаповала.
Голова Комісії Руслан МАГОМЕДОВ
Протокол засідання Комісії
від 28 вересня 2023 р. № 174
#ВоєннийСтан, #Фінансовіінвестиції