-
Сповіщення: Увесь № 104-105 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Покращення якості пального
СИТУАЦІЯ. Товариство має намір за допомогою змішування готової продукції (бензину) та компонентів (присадок, додатків) у резервуарах через наявне обладнання нафтобази, де зберігають пальне, та на підставі розробленого технологічного регламенту з отримання автомобільних бензинів відповідно до Техрегламенту № 927, ДСТУ 7687:2015 “Бензини автомобільні євро”, отримувати бензини та/або дизпаливо з наступною сертифікацією, паспортизацією та зміною коду УКТ ЗЕД.
ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно Товариству отримувати ліцензію на виробництво пального в разі змішування готової продукції (бензину) та компонентів (присадок, додатків) у резервуарах місця зберігання пального?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до ст. 1 Закону № 481:
- виробництво пального — діяльність із переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, у результаті якої отримують пальне або інші продукти переробки (абз. 59 ст. 1 Закону № 481);
- оптова торгівля пальним — діяльність із придбання та наступної реалізації пального зі зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання (у т.ч. іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам (абз. 61 ст. 1 Закону № 481).
У ст. 1 Закону № 481 також зазначено, що термін “пальне” вжито в цьому Законі в значенні, наведеному в ПКУ.
Згідно з пп. 14.1.1411 ПКУ пальне — нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовують як компоненти моторного палива, інші товари, зазначені в пп. 215.3.4 ПКУ.
Отже, діяльність зі змішування готової продукції (бензину) та компонентів (присадок, додатків) у резервуарах не є діяльністю з виробництва пального в розумінні Закону № 481 (тобто діяльністю з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші) та, відповідно, не потребує отримання ліцензії на виробництво пального.
Водночас діяльність із придбання та наступної реалізації суб’єктам господарювання пального, у т.ч. зі зміною його фізико-хімічних характеристик, є діяльністю з оптової торгівлі пальним, яку ліцензують відповідно до Закону № 481, і може провадитися за наявності ліцензії на оптову торгівлю пальним.
ІПК ДПСУ від 28.07.2023 р. № 2181/ІПК/99-00-09-04-03-06
#пальне, #ліцензія, #торгівля