-
Сповіщення: Увесь № 115 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Реєстрація автомобіля: покрокова інструкція
Наразі тяжко уявити собі підприємство без транспортних засобів (далі — ТЗ). І зазвичай чим більше процвітає компанія, тим сильніше зростає в неї потреба в розмірі її автопарку. Заразом виникає низка запитань, пов’язаних із появою у фірми автівок. Частину з них ви зможете “закрити” завдяки цій консультації. У ній ми, зокрема, розкриємо секрети про те, в які строки слід зареєструвати авто та які документи треба для цього зібрати.
Як відомо, однією з умов допуску машин до випуску у вільне курсування автомобільними дорогами є їхня державна реєстрація. Останню, судячи з п. 3 Порядку № 1388, проводять із метою здійснення контролю за відповідністю конструкції ТЗ установленим вимогам правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), використанням ТЗ в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їхнього обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.
Експлуатацію незареєстрованих (неперереєстрованих) автівок суворо заборонено (див. ч. 1 ст. 34 Закону про дорожній рух та абз. 2 п. 7 Порядку № 1388). І щоб не було спокуси порушувати цю заведенцію, законодавством передбачено відповідальність. Так, ч. 6 ст. 121 КпАП визначено, що керування водієм ТЗ, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 850 грн (за першого такого правопорушення) та 1700 грн (за повторного ексцесу). Окрім того, можуть призначити громадські роботи на строк від 30 до 40 годин з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.
Отож, як бачите, без реєстрації (перереєстрації) новоявленого залізного коня аж ніяк не обійтися. Тому далі зосередимося на процедурних моментах її проведення, а для зручності сприйняття інформації зробимо це у форматі відповідей на запитання.
Вікторія МІРОШНИК,
консультант із питань обліку
та оподаткування,
м. Київ
#автомобіль, #ТранспортніЗасоби, #реєстрація