Експорт ІТ-послуг: що “на тому боці” з податком на репатріацію
Українська компанія надавала в 2022 р. послуги ІТ-консалтингу пов’язаному нерезиденту (з Франції) без договору. Вартість послуг без ПДВ (згідно з розрахунковим файлом та інвойсом) — 24 млн грн. Нерезидент направив нам декларацію із сумою податку на репатріацію, яку він має сплатити, — 10% від суми, що підлягає виплаті нашому підприємству. Нерезидент в усній комунікації повідомив, що перевиставить нам ці 10% до сплати.
Чи правомірно це? Чи має право нерезидент сам сплачувати податок на репатріацію і перевиставляти нам цю суму або він має виплачувати нам суму, меншу за 10% податку на репатріацію? Як нам відобразити це в бухобліку?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Нерезидент може бути зобов’язаний утримувати податок на репатріацію з плати за послуги, надані йому резидентом України, відповідно до його локального (у вашому випадку — французького) законодавства. Але в цьому разі бажано, щоб він надав резиденту хоча б письмові пояснення, на підставі якої норми законодавства він це робитиме і які правила для цього діють у його країні (за рахунок якої сторони сплачується цей податок). Розтлумачимо.
Антоніна КУРИЛЕНКО, консультант
з обліку та оподаткування, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Положення № 5 — Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 5.
#ІТ-бізнес, #експорт, #бухоблік, #податки