Використання імпортного пального в науково-виробничій діяльності
СИТУАЦІЯ. Товариство є науково-виробничим підприємством. У своїй діяльності як сировину для хімічної промисловості використовує підакцизні товари та має ліцензії на право зберігання пального. Підакцизну сировину закуповує у вітчизняних постачальників та зберігає у тарі виробника без зміни розфасовки загальною місткістю, що не перевищує 200 м3. Протягом календарного року отримує підакцизні товари (сировину) в обсягах, що не перевищують 1000 м3. Товариство не має зареєстрованого акцизного складу та використовує підакцизну сировину суто для власних виробничих потреб і не здійснює реалізації (передачі права власності або розпорядження) третім особам. Готова продукція не належить до підакцизних товарів. Наразі Товариство планує імпортувати пальне для власних виробничих потреб.
ЗАПИТАННЯ: Чи підпадатиме імпорт пального для власних виробничих потреб під визначення “реалізація пального”, наведене в пп. 14.1.212 ПКУ, що призведе до необхідності реєстрації платником акцизного податку?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України під час використання пального суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу/акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб’єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки. Отже, імпорт (ввезення) пального Товариством суто для потреб власного споживання не вважається реалізацією пального.
І якщо суб’єкт господарювання не здійснює операцій, які є операціями з реалізації та зберігання пального іншим особам у розумінні пп. 14.1.212 ПКУ, використовує пальне виключно для власних потреб та зберігає таке пальне у приміщенні або на території, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубометрів, а суб’єкт господарювання (окрім платника єдиного податку четвертої групи) — власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубометрів, то таке приміщення або територія не є акцизним складом, а суб’єкт господарювання не є розпорядником акцизного складу та платником акцизного податку з реалізації пального і в нього немає обов’язку щодо реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального.
ІПК ДПСУ від 19.02.2024 р. № 799/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
#дайджест, #пальне, #АкцизнийПодаток