Коригування заявки на пальне та виправлення облікової різниці
СИТУАЦІЯ. Підприємство виготовляє паливо моторне альтернативне. У квітні — травні 2022 р. під час складання заявки на поповнення обсягів залишку пального зазначили обсяги пального, яке вироблено, але одночасно не відобразили зменшення пального, яке було використане. Створили розрахунки коригування до таких заявок, але у зв’язку з простроченням терміну подання коригування неможливе (не прийнято ДПС). Також Підприємство не скористалося правом на списання облікової різниці за 2019—2022 роки, внаслідок чого виникла розбіжність між бухобліком та СЕА РП та СЕ.
ЗАПИТАННЯ: Як відкоригувати залишки пального в СЕА РП та СЕ та чи можна виправити зазначену розбіжність за допомогою бухгалтерської довідки згідно з п. 48 Порядку № 408?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до пп. 232.4.4 ПКУ в разі виявлення помилок у зареєстрованих заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового (далі — заявка) платник податку має право в межах 365 днів зареєструвати коригування до заявки в межах позитивного значення показника ∑АНакл, визначеного відповідно до п. 232.3 ПКУ. Коригування заявок після спливу визначеного ПКУ терміну не передбачено.
Для зменшення обсягу пального, яке було використане на виробництво іншого пального та обліковується в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕА РП та СЕ), Підприємство може скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) акцизну накладну на власне споживання або промислову переробку пального.
Згідно з п. 48 Порядку № 408 на обсяги пального, що не перевищують розміру облікової різниці, які обліковуються в САЕ РП та СЕ, платник акцизного податку має право скласти в одному примірнику та зареєструвати акцизну накладну в ЄРАН не рідше одного разу на календарний рік на підставі бухгалтерської довідки за попередній календарний рік не пізніше 31 січня поточного календарного року.
Проте з огляду на приписи п. 47 Порядку № 408 можливість приведення даних щодо обсягів залишків пального в СЕА РП та СЕ до даних обсягів залишків пального в бухобліку шляхом складання акцизних накладних на облікову різницю передбачено тільки для акцизних складів, які є місцем роздрібної торгівлі пальним.
ІПК ДПСУ від 06.02.2024 р. № 609/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
#дайджест, #пальне, #ОбліковіРізниці, #АкцизнийПодаток