-
Сповіщення: Увесь № 23 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Подання інформації про фактичні залишки пального під час війни
СИТУАЦІЯ. Підприємство здійснює оптову та роздрібну торгівлю нафтопродуктами через мережу нафтобаз та автозаправних станцій (вони є акцизними складами) та є розпорядником акцизних складів. Підпунктом 230.1.3 ПКУ передбачено, що розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно (окрім днів, у які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального в розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 150C.
ЗАПИТАННЯ: Чи правильно Підприємство розуміє норми пп. 69.1 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ, що для звільнення від відповідальності у термін по 03.10.2023 р. було досить подати два електронні документи за перший та останній дні, що визначені періодом із 24.02.2022 р. до 30.09.2023 р., із зазначенням фактичних залишків пального та обсягу обігу пального?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Пунктом 2 р. І Закону № 3303 внесено зміни до пп. 69.1 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ, відповідно до яких платники податків, котрі мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання обов’язків, зокрема, щодо подання оформлених із дотриманням порядку, встановленого ст. 230 ПКУ, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, або електронного документа за весь період починаючи з 24.02.2022 р. до останнього дня місяця, в якому набрав чинності Закон № 3303, із зазначенням фактичних залишків пального станом на перший та останній дні визначеного цим абзацом періоду та обсягу обігу пального за цей період, за умови подання таких документів протягом 30 календарних днів із дня набрання чинності Законом № 3303.
Щодо подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, зокрема, щодобових довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі — Довідка), за період із 24.02.2022 р. до останнього дня місяця, в якому набирає чинності Закон № 3303 (дня відновлення можливості платника податків виконувати свої податкові обов’язки/останнього дня місяця, в якому припинено або скасовано воєнний стан у відповідних випадках), то такі Довідки можуть бути подані у порядку, визначеному ст. 230 ПКУ, або у вигляді електронного документа за відповідний період.
ДПСУ на офіційному вебпорталі 04.09.2023 р. опубліковано роз’яснення щодо окремих особливостей подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, що виникли у зв’язку з набранням чинності Законом № 3303, за посиланням.
Водночас рекомендовано складати такі Довідки за місяць за кожним акцизним складом окремо за умови, що за такий місяць щодо такого акцизного складу не подавали жодної Довідки за добу. У Довідці в рядку “початок звітної доби” зазначається 1 число місяця, а в рядку “кінець звітної доби” — останнє число місяця.
ІПК ДПСУ від 26.02.2024 р. № 951/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
#дайджест, #пальне, #ВоєннийСтан