-
Сповіщення: Увесь № 36 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
НЕВИКОРИСТАНІ ДНІ ВІДПУСТОК ПІД ЧАС ЗВІЛЬНЕННЯ: ОБЧИСЛЮЄМО КІЛЬКІСТЬ ДНІВ ТА СУМУ КОМПЕНСАЦІЇ
Цьогоріч ми вже двічі розповідали — див. у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 2-3 за 2024 рік, стор. 4 та № 25 за 2024 рік, стор. 19, як діяти задля визначення суми компенсації за невикористані відпустки під час звільнення або у разі, коли її виплачують без звільнення — про нього ми, до речі, згадували на стор. 8 цього номера. Тож, здавалося б, можна й не повторюватися. Утім, консультаційна лінія газети свідчить про зворотне. Сподіваємося, завдяки тому, що ми навели у цьому матеріалі невеличкі алгоритми розрахунку сум компенсації за невикористану відпустку, таких запитань щодо розрахунку компенсації поменшає. А якщо вам потрібні приклади, зверніться до вищезгаданих публікацій.
Умовні позначення до формул:
СЗ — середньоденний заробіток для нарахування компенсації за невикористану відпустку;
ЗП — сума заробітної плати за розрахунковий період, визначена згідно з нормами Порядку № 100;
Крп — кількість календарних днів у розрахунковому періоді. Якщо мова про весь 2023 рік цей показник дорівнює 365 к.дн., коли розрахунковий період становить 12 місяців починаючи з березня 2024 р. він вже становить 366 к.дн. (адже у лютому 2024 р. — 29 к.дн.).
К — календарні дні, протягом яких працівник згідно із законодавством не працював і за ним не зберігали заробіток або зберігали його частково, а також дні, за які відсутні дані про нараховану зарплату працівника внаслідок проведення бойових дій під час дії воєнного стану;
М — кількість місяців у розрахунковому періоді;
Т — тарифна ставка/оклад на день нарахування середнього заробітку або мінімальна зарплата, коли така ставка менша за мінімальну зарплату.
Віктор НАГОРНИЙ,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”