Будівництво модульних будинків: бухгалтерський ТА податковий облік
Наше підприємство — платник податку на прибуток і ПДВ планує будувати модульні будинки на придбаних земельних ділянках.
Підкажіть, які особливості обліку цього виду діяльності порівняно з традиційним будівництвом?
Запитання з редакційної пошти
Відповідь: Модульні будинки зводять за особливою технологією, що знаходить своє відображення в бухгалтерському обліку собівартості будівництва. Саме формування собівартості є основною відмінністю бухобліку будівництва модульних будинків від інших видів будівництва. Податкове законодавство не містить особливих положень щодо модульного будівництва. Розтлумачимо.
Для оподаткування має значення спосіб одержання модулів для будівництва — виробництво чи придбання, а також правова форма договору з покупцем (замовником) модульного будинку. А якщо говорити про процес модульного будівництва, то ПКУ не містить спеціальних положень, що його регулюють.
Ольга БУЛГАКОВА,
ACCA DipIFR, експерт із бухгалтерського та податкового обліку
Список використаних нормативно-правових актів (див. на document.vobu.ua):
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Інструкція № 291 — Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291.
4. Методрекомендації № 573 — Методичні рекомендації з формування собівартості будівельно-монтажних робіт, затверджені наказом Мінрегіонбуду України від 31.12.10 р. № 573.