Система накопичення на сонячній електростанції: чи визнавати окремий об’єкт ОЗ
Спеціалісти-енергетики вже давно кричать на все горло, аби держава негайно вжила невідкладних заходів для подрібнення енергогенеруючих об’єктів. Причина — країна-агресор не припиняє масованих обстрілів енергосистеми України, тому довготривале та дороговартісне відновлення потужних електро- та теплогенеруючих об’єктів у будь-який момент може бути змарноване. За браком ефективних систем ППО розпорошення й подрібнення таких об’єктів — чи не єдиний варіант зберегти енергетику, а з нею й економіку України.
В електрогенерації беруть участь також відновлювані джерела. Утім, екологічна привабливість сонячних електростанцій та вітряків дещо затьмарюється нестабільністю електрогенерації. Тому такі об’єкти потребують систем накопичення енергії. Розглянемо ситуацію, коли такі джерела електроживлення дообладнують накопичувачами згодом, а не в періоді їх спорудження.
Таким робом, накопичувач, напевно, може обліковуватися як окремий об’єкт основних засобів. Водночас є й альтернатива — збільшити на вартість його придбання первісну вартість електростанції.
Олег ЛАЗУРНИЙ,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
* Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну України від 30.09.03 р. № 561.