-
Сповіщення: Увесь № 48 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Головне управління статистики у Вінницькій області: про роботу в сучасних умовах (Інтерв’ю з начальницею Головного управління статистики у Вінницькій області Світланою Володимирівною Рибалко)
Ексклюзивне інтерв’ю начальниці Головного управління статистики у Вінницькій області Світлани Володимирівни Рибалко головному редактору газети “Все про бухгалтерський облік” Зої Слободянюк.
Світлана Володимирівна Рибалко —
начальниця Головного управління
статистики у Вінницькій області
Розкажіть, будь ласка, про Головне управління статистики.
С. В.: Головне управління статистики у Вінницькій області (ГУС у Вінницькій області) — це територіальний орган Державної служби статистики України (Держстат), який є складовою частиною єдиної системи органів державної статистики.
Основне завдання ГУС у Вінницькій області — здійснення в межах наданих повноважень реалізації державної політики у сфері статистики в регіоні з метою забезпечення органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суспільства всебічною та об’єктивною статистичною інформацією.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності ГУС у Вінницькій області є також налагодження та підтримка партнерських взаємовідносин із респондентами. І ця робота проводиться на постійній основі.
Щодо нашого колективу, то на 1 січня 2024 року в ГУС у Вінницькій області працювало 129 осіб при штаті 147 посад. Статус державних службовців мали 87 осіб, або 67,4% від облікової чисельності працівників. Питома вага жінок, які працюють на посадах державної служби, — 95,4%.
Як працюється в сучасних умовах?
С. В.: Запровадження правового режиму воєнного стану певною мірою позначилося на роботі Головного управління. Насамперед Закон України “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни” регламентує, що статистична та фінансова звітність подається до органів державної статистики протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за увесь період неподання звітності. До речі, з 1 січня 2023 року, відповідно до вимог Закону України “Про офіційну статистику”, статистична та фінансова звітність подається респондентами винятково в електронній формі.
Упродовж 2023 р. було проведено 49 державних статистичних спостережень (далі — ДСС), за якими збиралися та опрацьовувалися дані за 70 формами ДСС. У 2023 р. ГУС у Вінницькій області співпрацювало з 6456 респондентами, від яких зібрано та опрацьовано 317,2 тис. первинних звітів.
Інформаційно-публікаційну діяльність ГУС у Вінницькій області здійснювало з урахуванням вимог до поширення інформації під час дії правового режиму воєнного стану. Для інформування територіальних органів державної влади та місцевого самоврядування щодо стану, змін та тенденцій в економіці та соціальній сфері регіону готувалися збірники, доповіді та бюлетені як за окремими галузями статистики, так і комплексні, надавалася інформація для складання та моніторингу короткострокових та довгострокових програм розвитку регіону, інформація на запити.
Ключовими напрямами розвитку інформаційних технологій були: забезпечення функціонування інформаційних систем органів державної статистики, участь у впровадженні новітніх інформаційних технологій у процеси збору, обробки, виробництва та поширення офіційної державної статистичної інформації; посилення кіберзахисту інформаційних ресурсів.
У межах цифрової трансформації Держстату ГУС у Вінницькій області взяло участь у тестуванні статистичного інструментарію звітно-статистичної документації за п’ятьма формами держстатспостережень та провело три дослідні експлуатації програмних комплексів за п’ятьма статистичними формами.
У 2023 р. ГУС у Вінницькій області було залучено до проведення пілотного вибіркового обстеження “Статистика доходів і умов життя (EU-SILC)”, яке проводиться в усіх країнах Євросоюзу та в країнах-кандидатах вступу до Євросоюзу.
Окрім виконання своєї основної роботи, працівники ГУС у Вінницькій області долучалися до благодійного, гуманітарного руху з надання допомоги постраждалим цивільним, військовим, внутрішнім переселенцям, колегам з інших регіонів. Неодноразово наші працівники надавали грошову допомогу колегам з інших областей, у яких було пошкоджено або втрачено житло.
На добровільно зібрані кошти працівників управління, кошти профспілки неодноразово закупляли та скеровували необхідні товари для Запорізького шпиталю та воїнів ЗСУ Запорізького напрямку.
Розкажіть, будь ласка, про роботу сервісу “Пошук за кодом ЄДРПОУ”.
С. В.: Наразі відновлено роботу сервісу “Пошук за кодом ЄДРПОУ”, який розміщено за електронною адресою.
Цей сервіс дозволяє отримати інформацію про форми статистичної звітності, за якими респондент має звітувати у разі його включення до статистичних переліків. Водночас респонденту необхідно використовувати службовий кваліфікований електронний підпис (КЕП) підприємства.
Також для зручності респондентів Держстат розробив для смартфонів, планшетів та ПК чат-бот “Пошук за ЄДРПОУ”, який працює в безкоштовному месенджері “Telegram”, що дозволяє отримати інформацію про форми статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування. Цей чат-бот використовує єдину базу даних і алгоритм пошуку з вебсервісом “Пошук за кодом ЄДРПОУ”.
Для того щоб скористатися сервісом, необхідно:
1) відкрити месенджер “Telegram”;
2) у полі пошуку ввести “Пошук за ЄДРПОУ” або @derzhstat_bot;
3) обрати необхідний чат-бот;
4) увести код ЄДРПОУ;
5) отримати результат у вигляді переліку форм, за якими підприємство із зазначеним кодом ЄДРПОУ залучене до звітування.
Звертаємо вашу увагу, що офіційний Telegram чат-бот Держстату “Пошук за ЄДРПОУ” (@derzhstat_bot) перебуває в стані технічного обслуговування і наразі не працює!
Боти-двійники, які було виявлено (@derzhstatbot та @derzhstat_UAbot), НЕ Є ОФІЦІЙНИМИ ЧАТ-БОТАМИ ДЕРЖСТАТУ!!!
Застерігаємо вас від використання фейкових чат-ботів і в жодному разі НЕ ПЕРЕДАВАЙТЕ СВОЇХ КОНТАКТНИХ ДАНИХ!
Про відновлення офіційного Telegram чат-боту Держстату буде повідомлено на його офіційному сайті.
Наприостанку про цікаву статистику. На що ми витрачаємо своє життя? Виявляється, що за все життя ми на роботі проводимо 10—12 років (а бухгалтери, напевно, і того більше).
Також хочу подякувати за активну життєву позицію, розуміння та співпрацю всім респондентам, особливо бухгалтерам, які незважаючи на воєнний стан, право не подавати статистичну і фінансову звітність, якісно та вчасно звітують в органи державної статистики і побажати терпіння, оптимізму та миру!
Колектив редакції газети
“Все про бухгалтерський облік”
дякує за ексклюзивне інтерв’ю
начальниці Головного управління
статистики у Вінницькій області Світлані Володимирівні РИБАЛКО
головному редактору газети
“Все про бухгалтерський облік”
Зої Слободянюк