-
Сповіщення: Увесь № 54 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Продукти зіпсувалися у вантажівці: облікові наслідки в покупця
Наше підприємство (на загальній системі, платник ПДВ) придбало товари (продукти харчування) з податковим кредитом і замовило послуги перевезення для доставки зі складу продавця до нашого складу. Товари швидкопсувні, тому перевозилися у вантажівці з холодильною установкою. Утім, товари нам доставили все-таки зіпсованими, що зафіксовано в акті прийомки. Плануємо виставити претензію перевізнику, бо є підозри, що холодильник у вантажівці погано працював.
Як обліковувати такі товари, якщо зіпсовані товари списано, а перевізник відмовився компенсувати завдану шкоду? Другий варіант: зіпсовані товари списано і перевізник компенсував завдану шкоду. Чи проводити це в обліку як реалізацію товарів перевізнику?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: У бухобліку підприємство не визнаватиме реалізації товарів, навіть якщо отримає від перевізника компенсацію шкоди за зіпсовані з його вини продукти харчування. Розтлумачимо.
Ірина МИХАЙЛОВА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. ГКУ — Господарський кодекс України.
4. Закон № 1393 — Закон України “Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції” від 14.01.2000 р. № 1393-XIV.
5. Порядок № 419 — Порядок подання фінансової звітності, затверджений постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419.
6. Порядок № 116 — Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затверджений постановою КМУ від 22.01.96 р. № 116.
7. Положення № 879 — Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну України від 02.09.14 р. № 879.
8. Методрекомендації № 2 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів, затверджені наказом Мінфіну України від 10.01.07 р. № 2.