-
Сповіщення: Увесь № 58 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Вінницький фаховий коледж Національного університету харчових технологій — це освітній простір для особистісного розвитку та здобуття якісних знань за соціально важливими професіями!
(Інтерв’ю з Керницьким Володимиром Антоновичем — директором коледжу. Керницький Володимир Антонович — спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Нагороджений нагрудними знаками “Відмінник освіти України” (1996 р.), “Петро Могила” (2007 р.), “За академічні заслуги” ( 2015 р.), почесними грамотами Міністерства освіти і науки України (2001, 2003, 2006 рр.). Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського за спеціальністю “Історія” у 1975 р.)
Володимире Антоновичу, розкажіть, будь ласка, про коледж, який Ви очолюєте.
В. А.: Вінницький фаховий коледж Національного університету харчових технологій — це один із найбільших та найавторитетніших закладів фахової передвищої освіти в області.
Коледж веде своє літочислення з 1930 р. У процесі реорганізацій з 2020 року отримав нове ім’я: Відокремлений структурний підрозділ “Вінницький фаховий коледж Національного університету харчових технологій” (ВСП “ВіФК НУХТ”).
Історичний шлях навчального закладу уквітчано доброю славою, гідними випускниками, значними успіхами, давніми традиціями, активним сьогоденням і перспективним майбуттям.
Завдяки багаторічній історії, яку творять усі ті, хто працює і навчається, заклад освіти здобув високого іміджу і став відомим брендом. Визнання коледжу підтверджують: Диплом Лауреата та відзнака національної рейтингової програми “Флагмани освіти і науки України”, золота медаль Міжнародної виставки “Інноватика в сучасній освіті”, наукові роботи та технічна творчість педагогів і студентів, які щорічно відзначаються Дипломами Міжнародної виставки “Сучасні навчальні заклади”.
Студенти коледжу також мають вагомі здобутки — беруть участь та показують високий рівень підготовки у різнопланових олімпіадах, конкурсах фахової майстерності, інтелектуальних змаганнях. А людяність проявляється у багатьох благодійних заходах, з-поміж яких: волонтерство, спрямоване на підтримку ЗСУ, мешканців особливо небезпечних територій, внутрішньо переміщених осіб. І цей перелік можна продовжити.
Ці та багато інших прикладів дають право говорити про якість освіти, про виховання, про формування загальнолюдських цінностей,
про ділові партнерські відносини з роботодавцями для працевлаштування наших випускників.
За яким освітньо-професійним ступенем у коледжі готують спеціалістів?
В. А.: Ми пишаємося нашими випускниками, адже це — плеяда висококласних фахівців. Багато з них стали визначними суспільно-політичними діячами, державними службовцями, підприємцями, директорами фірм, холдингів, начальниками департаментів та управлінь, викладачами нашого коледжу!
Сьогодні в закладі освіти навчається понад тисячу студентів. Щорічно дипломи отримують понад 300 молодих фахівців для різноманітних галузей економіки України.
У коледжі готують спеціалістів за освітньо-професійним ступенем “фаховий молодший бакалавр” за спеціальностями: “Менеджмент”, “Комп’ютерна інженерія”, “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”, “Теплоенергетика”, “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”, “Електронні комунікації та радіотехніка”, “Харчові технології”, “Автомобільний транспорт”.
Вінницький фаховий коледж Національного університету харчових технологій має майбутнє, бо спеціальності завжди актуальні й потрібні. Чому?
В. А.: А тому, що завдяки таким професіям будується фундамент для життя кожної людини та її комфорту. Ми сьогодні, як ніколи, гостро відчули, що нам потрібно: це світло, тепло, продукти харчування, це засоби комунікації і зв’язку, усім хочеться мати авто.
До цього додамо, що електро- і тепло — це європейська енергетична інфраструктура. Харчова продукція та автоматизація процесів виробництва, робототехніка — це продовольча безпека держави. Сучасні роботи — високотехнологічні пристрої, що виконують виробничі, транспортні, сервісні та навчальні функції, здатні замінити людину в багатьох галузях та працювати у високопродуктивному режимі.
Сфера ІТ та електронних комунікацій — це індустрія, яка забезпечує економіку та обороноздатність країни. А війна загострила проблему підготовки спеціалістів для зв’язку.
Обслуговування усіх типів автомобілів сучасними засобами, їх комп’ютерна діагностика — це базис нашої логістики і технічна безпека. Менеджмент — це мистецтво управління в усіх цих галузях, це нові управлінські рішення і проєкти. Виробничі підприємства, фінансові структури — наш вітчизняний та міжнародний бізнес потребують фахівців з логістики. І все це є в нашому коледжі.
Хто Ваші ділові партнери?
В. А.: Наші ділові партнери — це потужні компанії та підприємства: холдинг “Миронівський хлібопродукт” — Вінницька птахофабрика; Аграна Фрут Україна, Вінницький ОЖК, “Рошен”, “Джерман-Центр”, “Вінниччина-Авто”, Вінницькі теплові мережі та обленерго, Вінницьке підприємство “KNESSPV” — перший промисловий виробник сонячних панелей в Україні; телекомунікаційні компанії: “Еверест”, “Воля”, “Веко”; заклади громадського харчування, банківські установи.
Ми маємо достатньо укладених угод про співпрацю. Багато студентів проходять практику на оплачуваних робочих місцях і там залишаються працювати.
Яку освіту Ви практикуєте в коледжі?
В. А.: Ми практикуємо дуальну освіту. Студенти на останньому курсі навчаються і працюють одночасно. Приклад — Ладижинська птахофабрика. Там зараз перебувають багато студентів із різних спеціальностей. Це унікальна можливість для професійного становлення та розвитку. Тут вони отримують практичний досвід: розуміють, що таке робоче місце, трудові обов’язки і бачать, наскільки сучасним і технологічним може бути виробництво. Їм створено всі умови для роботи та навчання: працюють під керівництвом наставників від підприємства, на заняття до викладачів виходять онлайн за індивідуальним графіком (створено облаштований клас для навчання), безкоштовне проживання у гуртожитку, безкоштовний трансфер, спецодяг, безкоштовний обід.
Підсумок навчання в коледжі за 4 роки:
- три документи про освіту:
- свідоцтво про повну середню освіту;
- посвідчення про робітничу професію відповідно до обраної спеціальності;
- диплом фахового молодшого бакалавра.
Колектив коледжу працює за девізом “Від творчості викладача до творчості студента” і здійснює все для того, щоб кожен студент
знайшов своє місце в житті, освоївся в ринковій економіці та зробив достойну кар’єру!
Колектив редакції газети
“Все про бухгалтерський облік”
дякує Керницькому Володимиру Антоновичу — директору коледжу
за ексклюзивне інтерв’ю
головному редактору газети
“Все про бухгалтерський облік”
Зої Слободянюк