Покупець — ризиковий, РК на зменшення відмовилися реєструвати: йти до суду чи оскаржувати в ДПАУ
Блокування ПН/РК продовжує дошкуляти платникам ПДВ. Із нашої консультації ви дізнаєтеся, який є оптимальний шлях для того, щоб розблокувати РК на зменшення податкових зобов’язань через ризиковість вашого покупця. А за основу ми взяли запитання нашого передплатника.
СИТУАЦІЯ. “…Під час повернення нами передоплати Покупцю було складено від’ємний розрахунок коригування та відправлено на реєстрацію нашим Покупцем. Але був заблокований (причина: РК подано платником, який є ризиковим). Так, дійсно, ми зв’язалися з нашим покупцем і він підтвердив, що він — у ризиках. Ми (як постачальник) зібрали пакет документів і подали на розблокування. Однак прийшла відмова, хоча було надано всі документи (видаткову, договір, платіжні доручення, пояснення, ТТН не надавали — покупець сам забирав товар). Які наші подальші дії? Надати ТТН чи подавати до суду?..”
Олена КОВАЛЕНКО, CAP, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів (див. на document.vobu.ua):
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Порядок № 1165 —Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 11.12.19 р. № 1165.
3. Порядок розгляду скарг —Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 11.12.19 р. № 1165 (document.vobu.ua/doc/5674).
4. Порядок № 520 —Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну України від 12.12.19 р. № 520.