| Каталог статей |       | Спецвипуски |       Корисні посилання      
публікація з № 73 за 21.08.2024 р.

Чи можуть голова та бухгалтер садового товариства виконувати свої обов’язки за договором ЦПХ

Питання виконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ та організацій своїх обов’язків без оплати (на т. зв. громадських засадах) чи за договорами ЦПХ є дискусійним. Хоча в законодавстві є прямі норми, що дозволяють власникам підприємств керувати ними безпосередньо, що не передбачає трудових відносин, а отже, і нарахування зарплати (див. ст. 128 Господарського  кодексу України). В окремих випадках є прямі норми закону, що дозволяють укладати з керівниками договори ЦПХ (див. ч. 12 ст. 39 Закону України  “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” від 06.02.18 р. № 2275-VIII). А згідно зі ст. 92 Цивільного  кодексу України вважається, що управління підприємством ґрунтується на представництві, що прямо не передбачає наявності трудових відносин. Яскравим прикладом цьому є роз’яснення Федерації професійних спілок України щодо можливості роботи голови профспілкової організації на громадських засадах (https://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/pravovij-zakhist/26265).

Увага!

Зараз сайт на технічному обслуговуванні та оновленні кодів доступів.

Для оновлення коду передплатника зверніться на електронну пошту code@vobu.com.ua У листі вкажіть Ваш код ЄДРПОУ та період передплати, і Вам надійде лист з оновленим кодом.

Вибачте за тимчасові незручності.

Грань між трудовим договором і договором ЦПХ дуже тонка. Одна справа — прописати в договорі “надає послуги з ведення бухобліку”, а інша — “зобов’язується скласти баланс на основі наданих документів”. А управління підприємством — процес нібито постійний, тож важливо правильно визначити, що є результатом такого управління як з метою договору ЦПХ.

Дмитро Зубач,
консультант із питань оплати праці

error: Копіювання матеріалів сайту заборонено!