Підприємство змінює юридичну адресу: куди подавати звіти та сплачувати податки
Коли підприємство переїжджає і змінює адміністративний район, такий переїзд супроводжується перереєстрацією в іншому контролюючому органі. Через це виникає запитання: до якої податкової — старої чи нової — потрібно звітувати та сплачувати податки? А в платників ПДВ додаються також квестії щодо розблокування податкових накладних і розрахунків коригування (далі — ПН/РК). У цьому матеріалі ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання.
До якої податкової подавати декларації
Якщо в підприємства змінюється юридична адреса, то вказівки до дій треба шукати в ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України. Нею передбачено, що в разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду. Аналогічне правило закріплено в п. 10.2 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.11 р. № 1588 (далі — Порядок № 1588).
А от на сплату ПДФО та ВЗ поширюються загальні правила сплати податків під час зміни місцезнаходження. Тож їх потрібно сплачувати за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду. Мовимо про ПДФО і ВЗ, утримані із заробітної плати найманих працівників, які змінили місцезнаходження разом із підприємством. А от із початку нового року ці зарплатні податки потрібно сплачувати за новим місцем обліку.
Наталія ВОЛОШИНА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”