Продаж імпортованих картин (культурних цінностей): як оподаткувати, виписати податкову накладну та відзвітувати
Мистецтво — це унікальний товар, який має не лише естетичну, а й інвестиційну цінність. На відміну від інших активів, твори мистецтва не амортизуються з часом, а частогусто навіть зростають у ціні. Мистецтвом можна або насолоджуватися, або заробляти на ньому, або насолоджуватися і заробляти — тому оподаткування раніше імпортованого продажу є актуальним завжди.
Чи можна продавати на єдиному податку
Оскільки згадка про оподаткування продажу культурних цінностей, що належать до товарних позицій за кодами 9701—9706 згідно з УКТ ЗЕД (виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату), закарбована лише у ст. 210 р. V Податкового кодексу України (далі — ПКУ), що має назву “спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість діяльності щодо виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату”, висновок єдиний: ФОПам та юридичним особам на єдиному першої — третьої груп така діяльність заборонена.
Отже, якщо маєте бажання продавати культурні цінності — переходьте за загальну систему оподаткування.
ПДВ
Платник податку, який придбавав картину, у тому числі шляхом ввезення на митну територію України, культурні цінності, незалежно від мети та цілей їх ввезення, з метою їх подальшого перепродажу, незалежно від того, діє така особа від свого імені або від імені іншої особи за винагороду, називається в ПКУ дилером (ст. 210.1 ПКУ), те що він привіз для продажу — культурна цінність — вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріату (товари, що належать до товарних позицій за кодами 9701—9706 згідно з УКТ ЗЕД).
Юлія Коваленко, податковий консультант