-
Сповіщення: Увесь № 95 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Звільнення працівника за прогул: дії роботодавця
Трапляються ситуації, коли наймані працівники не приходять на роботу без поважної причини. Про дії роботодавця й поговоримо в нашій статті.
Підстави
Трудове законодавство передбачає чимало підстав для звільнення найманого працівника, серед яких є термін “прогул”, який дозволяє розірвати трудові правовідносини між роботодавцем та фізичною особою за певних підстав. Положення п. 4 ст. 1 ст. 40 КЗпП надає право роботодавцю припинити трудовий договір, який було укладено безстроково або на визначений строк у разі відсутності найманого працівника на робочому місці протягом трьох годин і більше.
Роботодавцям необхідно зважати, що трудове законодавство дозволяє звільняти працівника за прогул лише у разі відсутності на робочому місці протягом трьох годин безперервно або протягом робочого дня. Так, відсутність працівника на робочому місці 2 години у четвер та однієї години у п’ятницю не буде підставою для прогулу, оскільки порушено правило безперервності. Водночас відсутність працівника на робочому місці дві години до обіду та однієї години після вважатиметься прогулом у розумінні п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП.
Артем СЕРЕДА,
адвокат, партнер allTax