Звільнення за прогул: відображення в Д1
Маю працівника — водія-далекобійника, який не повернувся з-за кордону. Табелювали прогул 4 місяці, звільнили за статтею за прогул. Як в Об’єднаній звітності в додатку 1 показати такого працівника?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Дні, протягом яких працівник відсутній на роботі з нез’ясованих обставин, у табелі обліку робочого часу за типовою формою № П-5 позначаються “НЗ”. Відповідно, за дні, позначені таким ладом, оплата не проводиться. Проте весь цей час працівник продовжує перебувати у трудових відносинах із підприємством, а тому також має бути відображений у додатку 1 до Об’єднаної звітності. Зокрема, заповнюється один рядок з особистими даними працівника, графа 14 — кількість днів перебування у трудових відносинах, графи 16,17, 20 — порожні, решта граф заповнюються за загальними правилами.
У місяці звільнення додаток 1 буде заповнений інакше: поряд з особистими даними працівника у графі 14 проставляється кількість днів місяця по день звільнення, за наявності сумових показників заповнюються графи 16, 17 та 20.
Якщо дата звільнення — останній календарний день або останній робочий день місяця за графіком роботи працівника, то потрібно проконтролювати розмір ЄСВ (якщо це основне місце роботи і працівник не є особою з інвалідністю) і за потреби провести донарахування в окремому рядку із застосуванням коду типу нарахувань “13”. Ця вимога регламентована нормами Інструкції про порядок нарахування та сплати ЄСВ, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449.
Ірина ТОРКІШ, бухгалтер, м. Тернопіль