Приймання товару на відповідальне зберігання: шпаргалка для зберігача
Добрий господар знає — майно повинно на себе заробляти. Інакше кажучи, будь-який наявний на підприємстві актив треба максимально пристосувати для заробляння грошей. Наприклад, у вільних приміщеннях та незаповнених складах можна розмістити чужі товари чи майно й отримувати за це кошти. На що слід звернути увагу, приймаючи товар на відповідальне зберігання, розповімо в цій статті.
Приймання товару на відповідальне зберігання на перший погляд простий і зрозумілий правочин. Одна сторона (зберігач) зобов’язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності (ч. 1 ст. 936 ЦКУ). Тобто суть операції — отримав товари, склав акуратненько на своєму складі чи в іншому приміщенні й бережеш як зіницю ока від різних напастей, поки не настане час віддавати майно власнику. Звісно, все це відбувається на підставі спеціального договору — договору зберігання, якому присвячена ціла глава 66 в ЦКУ. А зазначена бережливість обернеться зберігачеві платою за послуги (ст. 946 ЦКУ).
Розглянемо певні договірні нюанси, якими не повинен нехтувати зберігач, отримуючи майно від поклажодавця. До того ж маючи картинку про юридичну природу договору зберігання, бухгалтер із легкістю осягне бухоблікові та податкові наслідки.
Наталія ВОЛОШИНА, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України
2. ПКУ — Податковий кодекс України
3. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.06.99 р. № 996-XIV.
4. Положення № 88 — Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.
5. Методрекомендації № 2 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів, затверджені наказом Мінфіну України від 10.01.07 р. № 2.
6. Наказ № 193 — наказ Мінстату України “Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів” від 21.06.96 р. № 193.
7. Інструкція № 281 — Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена наказом Мінпаливенерго України від 20.05.08 р. № 281/171/578/155.
#товар, #плата, #ПервинніДокументи, #бухоблік, #ПДВ, #ПодатокНаПрибуток
ДУЖЕ ВДЯЧНА, КОРИСНО. ДЯКУЮ.