Оформляємо виплати за Е-лікарняними: усе по поличках
Наразі працівникам одного й того самого підприємства період тимчасової непрацездатності можуть засвідчувати як паперові лікарняні, так і Е-лікарняні. І якщо з першими все давно знайомо, то з другими виникають запитання. Зі статті ви дізнаєтеся, як бухгалтеру своєчасно та правильно опрацювати цей документ, аби працівник отримав кошти від ФСС.
Чим керуватися
Із 04.06.2021 р. у механізмі оплати лікарняного змінився тільки спосіб, у який заклади охорони здоров’я (далі — ЗОЗ) оформлятимуть період тимчасової непрацездатності найманого працівника. Решта нормативно-правових актів, які визначали спосіб та порядок оплати лікарняного, чинні й надалі. Тобто, як і раніше, допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по догляду ви маєте оплачувати залежно від страхового стажу працівника, а у деяких випадках незважаючи на наявний страховий стаж (розлого про це читайте у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 47 за 2020 рік).
Певний час ЗОЗ оформлюватимуть працівникам як Е-лікарняні, так і звичайні паперові. Про це ми вам оповіли у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 61 за 2021 рік.
Проте, як показує практика, на папері все зрозуміло та логічно аж до моменту впровадження новацій у життя. Тож, аби у майбутньому не наробити помилок, давайте пройдемо увесь шлях оформлення та оплати Е-лікарняного. Але спершу кілька слів про Е-лікарняні працівників, які працюють за сумісництвом.
Микола ПОСТЕРНАК,
експерт із соціального страхування
#лікарняні, #страхування, #виплати, #розрахунки
почему не открівает колнсультацію
Для повного доступу Вам треба авторизуватися