Як громадянину України довести нерезидентський статус і не сплачувати зайвих податків
Громадянин України (називатимемо його — Особа) має також громадянство іншої держави, в якій він постійно проживає разом із родиною. В Україні Особа перебуває не більше 183 днів і отримує лише іноземні доходи.
Як задля оподаткування Особи тлумачити норми пп. 14.1.213 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), а саме: якщо всупереч законодавству фізособа — громадянин України і водночас підданий іншої країни, то з метою обкладення цим податком її вважають громадянином України, який не має права на залік сплачених за кордоном податків, що передбачено цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Зокрема, виникають запитання:
1) “цим податком” — про який саме йдеться?
2) чи зобов’язана Особа задекларувати в Україні іноземні доходи та сплатити з них податки попри те, що згідно з нормами ПКУ вона — нерезидент?
Запитання надійшло на редакційну пошту
ВІДПОВІДЬ: Підпункт 14.1.213 ПКУ дає визначення поняття “резиденти”, маючи на меті оподаткування за нормами цього Кодексу, і називає такі три їх види:
а) юрособи та їх відокремлені підрозділи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами;
б) диппредставництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет;
в) фізособа-резидент. І далі наведено особливості визначення резидентського статусу фізособи серед яких і згадана у запитанні норма про обкладення “цим податком”.
Дмитро ЗУБАЧ,
консультант з оподаткування
#податки, #зарплата, #резидент, #ПДФО
Дякую.