Простій автомобіля: як правильно оформити та що є доказами В РАЗІ ВИНИКНЕННЯ спорів
На сьогодні послуги автомобільного перевезення актуальні для компаній та фізосіб-підприємців, котрі реалізують товари. Час від часу товари та інші матеріальні цінності відвантажуються/розвантажуються невчасно, що зумовлює простій транспортного засобу та негативні фінансові наслідки. Пропонуємо розглянути й розібратися, що є простоєм, яка відповідальність передбачена за нього та які дії необхідні для його належного оформлення.
Як регулюють відносини автомобільного
перевезення
Відповідно до змісту гл. 64 Цивільного кодексу України1 (далі — ЦКУ) та гл. 32 Господарського кодексу України2 (далі — ГКУ) відносини перевезення регулює договір (договірзаявка) перевезення вантажу, відповідно до якого перевізник зобов’язується доставити довірений відправником (замовником) вантаж до одержувача.
Відправник (замовник) бере на себе зобов’язання відвантажити товари для перевізника у визначений договором строк.
Саме договір перевезення вантажу є підставою для виникнення будьяких правових наслідків, прав та обов’язків перевізника, відправника, одержувача. У такому договорі мають бути чітко прописані положення про місце та строк відвантаження та розвантаження товарів; сторони, які організовуватимуть відвантаження та розвантаження товарів; плата за послугу; відповідальність сторін та порядок вирішення спорів. Порушення визначених у договорі умов/зобов’язань із боку однієї зі сторін може тягнути за собою відповідальність.
Сергій БАРБАШИН,
адвокат практики вирішення спорів, м. Київ
Імран АНІСІМОВ,
юрист практики вирішення спорів, м. Київ
Корисна публікація, дякую.
Дуже цікавить ось яке питання. Якщо простій виник не вини перевізника, і значна частина товару у фурі (овочева продукція) втратила якість. Хто за це заплатить?
Останнім часом для перевізників газета дає багато цікавої інформації. Так тримати!
не просте на практиці питання
Гарна консультація. Але в неї озвучені лише юридичні питання. Є велике бажання побачити на сторінках газети облік та оподаткування плати за простій, як з боку замовника так і з боку перевізника
Дякую!
Мала досвід при перевірці податкової з точкою зору перевіряючого інспектора, що простій автомобіля оформляти не потрібно.