Що писати в поясненнях, щоб переконати податківців розблокувати ПН/РК
Платники ПДВ вимушені вправлятися в епістолярному жанрі, аби подолати блокування ПН/РК, зняти статус ризикованості або вимусити податківців прийняти таблицю даних. Усі процедури включають надання пояснень. Із консультації ви дізнаєтеся, що саме слід повідомляти, аби добитися бажаного.
Причини блокування — різні, пояснення — типові
Критерії ризиковості здійснення операцій визначені в додатку 3 до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК. Їх особливістю є те, що вплив людського фактору на оцінку відповідності/невідповідності операцій таким критеріям повинен бути мінімальним. Результат перевірки на відповідність критеріям залежить від формул (порівняння обсягу постачання товару/послуги, зазначених у ПН/РК, що подається на реєстрацію в ЄРПН, з величиною залишку такого товару/послуги в системі моніторингу) або від факту наявності/відсутності таблиці даних платника податку, наявності/відсутності ліцензії або складення РК за певних обставин тощо.
Але є ще критерії ризиковості, пов’язані з певним аналізом діяльності платника або додатковим аналізом здійснюваних ним операцій (те, що чітко не визначено у складі критеріїв ризиковості і все, що залежить від суто людського фактору). Відповідність деяким із них призводить до визнання ризиковим платника, а не окремої операції.
Юлія ДРОГОВОЗ,
аудитор, віцепрезидент Українського союзу
промисловців і підприємців
Ольга ПАПИРІНА,
консультант із бухгалтерського обліку та оподаткування
Прочитала про особливості пояснень виробників продукції/послуг. Чи можна їх використовувати в ресторанному бізнесі? Адже ресторан і продукцію виготовляє, і послуги надає
Дякую за висвітлене питання, актуальне, потребує ще глибшого вивчення.