-
Сповіщення: Увесь № 112 за 2021 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Акцизні склади у ФОПа
Ситуація. Фізособа-підприємець (далі — ФОП) придбав паливний термінал об’ємом до 200 куб. м для зберігання дизпалива, яке використовується для власних потреб в об’ємах, що не перевищують 1000 куб. м, і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам. Наразі у ФОПа виникла необхідність придбати ще один термінал такого самого об’єму, який буде розташований за іншою адресою.
ЗАПИТАННЯ: Чи вважатимуться акцизним складом дві території за різними адресами, на кожній із яких ФОП розмістить по одній ємності для зберігання пального, що використовуватиметься для власних потреб в об’ємах до 1000 куб. м на кожний термінал, водночас загальний об’єм терміналів не перевищуватиме 2000 куб. м?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: На основі пп. 14.1.6 ПКУ можна висновити, що обов’язок щодо реєстрації платником акцизного податку та акцизного складу у ФОПа відсутній за дотримання таких критеріїв: загальний об’єм отриманого пального за рік не більше за 1000 куб. м; приміщення або територія, на кожній із яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 куб. м; ФОП використовує пальне виключно для власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, за наявності ліцензії на зберігання пального.
Водночас, якщо ФОП має приміщення або територію, на кожній із яких розташовані ємності для навантаження-розвантаження та зберігання пального, та планує отримувати пальне загальним об’ємом більше 1000 куб. м на рік, йому необхідно зареєструвати усі акцизні склади у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового незалежно від загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального.
ІПК ДПСУ від 20.09.2021 р. № 3487/ІПК/99-00-09-03-02-06
#дайджест, #акциз, #ФОП