-
Сповіщення: Анонс № 4 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Кого з директорів не пустять за кордон, або чим поганий податковий борг
Частина 3
Кого з директорів не пустять за кордон, або Чим поганий податковий борг
(Коментар до пп. 13, п. 2, пп. пп. 1, 3 п. 5, п. п. 6, 7, 18—20 р. І, пп. пп. 1, 2 п. 3 р. ІІ Закону № 19141 — зміни до пп. 14.1.2131, ст. ст. 20, 21, 35, 87, 95 ПКУ2, ст. 289 КАСУ3, ст. 6 Закону № 38574)
Аби стимулювати бажання швидше розплатитися з бюджетом за податковими боргами юросіб і постійних представництв нерезидентів, законодавці вирішили використовувати одразу два дієві важелі — оприлюднення інформації про керівників боржників (таким робом вони, напевно, мають зазнати репутаційних втрати), а також обмеження їх конституційних прав на свободу пересування. Очільникам юрособи чи постійного представництва нерезидента-боржника можуть тимчасово заборонити виїзд за кордон. Кумедно, що основи для цих обмежень закладено до ст. 87 ПКУ, котра має назву “Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків”. Так кого, власне, це стосуватиметься?
Для того, щоб наразитися на ці не надто приємні стимулюючі заходи, потрібно мати податковий борг, сума якого перевищує 1 млн грн. Обаче запровадити ці обмеження перевіряльникам вдасться не раніше, ніж через 240 календарних днів від дня вручення податкової вимоги на суму податкового боргу.
Важливо! Керівники юросіб і постійних представництв нерезидентів з мільйонним податковим боргом не можуть бути обмежені у виїзді за кордон, якщо держава має перед цим платником податків зустрічну заборгованість, котра дорівнює чи або перевищує його суму. Мовиться про непогашену заборгованість щодо помилково
та/або надмірно сплачених податкам, а також бюджетного відшкодування (п. 87.13 ПКУ).
Олена КОВАЛЕНКО,
CAP, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”