Ініціативи підтримки бізнесу
За матеріалами business.diia.gov.ua/wartime
Національна платформа продовольчої безпеки від Держпродспоживслужби
На базі Держпродспоживслужби створена Національна платформа продовольчої безпеки, яка дозволяє об’єднати зусилля військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торговельних мереж, міжнародних організацій для стимулювання розбудови української економіки в умовах війни та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони.
Реєстрація обов’язкова та безкоштовна за посиланням.
Цінність для підприємств та інших учасників:
- доступ до актуальної інформації щодо реальних потреб та пропозицій тих чи інших товарів, що значно спрощує варіанти пошуку ринку збуту для вашої продукції;
- можливість миттєвої комунікації з покупцем чи постачальником без зайвих посередників;
- замовлення послуг транспортування.
До платформи, за інформацією Держпродспоживслужби, вже долучилися більш ніж 600 учасників. Деталі.
Платформа Biz For Ukraine з пошуку міжнародних проєктів
для українських підприємців
Інститут маркетингу (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту запустили проєкт з підтримки бізнесу Biz For Ukraine для українських компаній, які мають можливість дистанційно надавати сервісні послуги для іноземних компаній.
Платформа сприятиме створенню партнерського середовища між українськими та європейськими компаніями для забезпечення робочими проєктами українських спеціалістів. Українські компанії отримають можливість знайти міжнародні проєкти на ринках країн ЄС, а іноземні компанії — послуги від кваліфікованих спеціалістів з України.
Наразі вже понад 60 українських компаній подали заявки на участь у проєкті, серед них найпоширенішими є пропозиції щодо партнерства за такими:
- IT;
- креативна індустрія;
- інжиніринг;
- консалтинг.
Функціонування платформи не обмежено лише наявними секторами, тому до участі запрошують представників українських компаній, які мають можливість віддалено надавати сервісні послуги.
Скасування комісії від світових маркетплейсів для продавців з України
Укрпошті вдалося домовитися зі світовими маркетплейсами про скасування комісії для продавців з України. Першими до ініціативи долучилися Etsy, eBay, Joom, потім приєдналися Wish та Shopify. Крім того, кожен з них запровадив свої бонуси для українців:
- Wish повернув місячну комісію за лютий всім продавцям з України та скасував всі комісії для українських мерчантів терміном на 6 місяців;
- Shopify виділить кошти на надання гуманітарної допомоги через партнера Flexport;
- Joom до настання розрахункового періоду зробив виплату усім мерчантам та запевнив, що до українських магазинів не застосовуватимуться жодні штрафи чи песимізації. Також маркетплейс тимчасово знизив комісію для продавців з 15% до 0%;
- Etsy “обнулив” рахунки продавців за лютий та надає інструкції щодо тимчасової “відпустки магазинів”;
- еBay застосував політику, за якої продавці не отримуватимуть негативних відгуків покупців до 20 березня. Крім того, Global eBay розпочав збір грошей для підтримки України, згідно з яким маркетплейс подвоїть кожну пожертву до $10 тис., що зроблять працівники компанії. Також еBay поновили акселартор для українців й готові підтримати середній бізнес з асортиментом від 100 товарів (3 міс. без комісії) та малий (200 безкоштовних лістингів).
Доставка від Укрпошти за межі України
Укрпошта пересилає відправлення у США, Європу та більшість країн світу — доставляє поштові відправлення у понад 230 країн та територій по всьому світу. Укрпошта є членом Всесвітнього поштового союзу і співпрацює з 192 національними поштовими операторами.
Сервіси для перевірки власника компанії
на зв’язок з росією та білоруссю
Сервіси для перевірки власника компанії на зв’язок з росією та білоруссю:
Відстежити зв’язок українського бізнесу з окупантами можна за допомогою картки юридичної особи та інструменту “Експрес-Аналіз”. Сервіс автоматично підсвітить ці дані як ризиковий фактор.
Чат-бот в Telegram “OpenDataUABot”
1. Відкрийте Опендатабот.
2. Надішліть боту назву компанії або ж її код.
3. Якщо серед власників компанії є російські/білоруські громадяни, у картці компанії це буде позначено.
Повідомляємо, що українські та міжнародні санкції щодо заборони та обмеження функціонування також застосовуються автоматично до тих, хто співпрацює з компаніями, які перебувають під санкціями.
Закликаємо всі українські компанії розірвати будь-яку співпрацю з країною-агресором та співагресором. Оскільки співпраця з такими компаніями означає пряму підтримку та безпосереднє фінансування військової агресії проти України.
Програма EU4Business підтримує малих
і середніх підприємців під час воєнного стану
Програма EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП продовжує свою діяльність в Україні, щоб підтримати малих і середніх підприємців під час воєнного стану в країні.
Серед ініціатив програма планує надавати підтримку малим і середнім підприємствам через бізнес-об’єднання — кластери, торгово-промислові палати, громадські організації у територіальних громадах.
Серед головних завдань екстреної підтримки програми:
- зберегти робочі місця й підтримати економіку України;
- інтегрувати внутрішньо переміщених осіб та жінок у місцеві ланцюги створення доданої вартості та бізнес-мережі;
- допомогти МСП диверсифікувати свої бізнес-моделі та розглянути можливість цифрової доставки продуктів і послуг;
- залучити українську діаспору в допомогу українському бізнесу.
Якщо у вас є ідеї чи план, як програма може підтримати ваш бізнес у цей складний час, пишіть на електронну адресу: eu4business.ukraine@giz.de.
Ініціатива “КЛАСТЕРИ УКРАЇНИ” — Clusters4Ukraine
Кластерний комітет платформи Industry4Ukraine створює штаб “Кластери України”, який має мобілізувати всі виробничі кластери для виконання таких завдань:
- підтримати Збройні Сили України та наш Оборонно-промисловий комплекс (ОПК) шляхом надання необхідної підтримки в сфері виробництва, логістики та інфраструктури;
- забезпечити максимальний, необхідний рівень виробництва критичних продуктів та їх доставку в регіони, які цього потребують (продовольство, медикаменти, одяг);
- мобілізувати кластерні можливості регіонального рівня для надання гуманітарної підтримки учасників кластерів своїх регіонів;
- підтримати економічну життєдіяльність учасників кластерних спільнот, МСП — максимально протистояти їх розпаду та/чи еміграції співробітників, перетворення на статус біженців;
- підготувати та мобілізувати кластери до масштабних проєктів надання допомоги ЄС з відновлення інфраструктури після закінчення війни.
Що передбачено в рамках ініціативи:
1. Створення штабу — розподіл функцій та завдань в кластерах між регіонами та критичними галузями (ОПК, харчова, фармацевтична галузі).
2. Визначення пріоритетних проблем в регіонах, які ведуть бойові дії.
3. Релокація/підтримка/запуск необхідних виробничих потужностей в регіонах, де є відносна безпека.
4. Залучення технологічної та фінансової допомоги ЄС для підтримки виробництв галузей критичної інфраструктури та потреб кластерів України.
5. Включення всіх кластерів у вирішення пріоритетних потреб в регіонах, де йдуть бойові дії.
До ініціативи вже приєднались кластери ІАМ Києва, Запоріжжя, Харкова, Морський кластер України, Вінницький кластер промислової автоматизації та приладобудування, Центр 4.0 з Полтави, Хмельницький туристичний кластер. Відповідні координатори кластерів входять в штаб, очолює штаб виконавча дирекція АППАУ.
До ініціативи запрошуються провідні бізнес-асоціації, які мають відношення до переліку критичних галузей. Вже встановлений прямий зв’язок з низкою структур та партнерів в ЄС, які готові надавати нам допомогу. Першочергове завдання — визначити пріоритетні потреби, опитування тут.
Із довідкових питань та долучення до ініціативи звертатися на електронну пошту info@appau.org.ua.
Програма Мінсоцполітики з надання прямої допомоги українцям шляхом фінансування українських товаровиробників на місцях
Міністерство соціальної політики інформує про те, що українська компанія ТОВ “Економіка довіри” від імені світових небайдужих об’єднань та громадян з усього світу організувала та запускає програму щодо надання прямої допомоги жителям України шляхом фінансування українських товаровиробників на місцях.
Компанія, підприємство чи ФОП, які працюють на території України та на сьогодні хочуть і мають можливість допомогти українцям і надати матеріальну допомогу безкоштовно та без цілі на прибуток, можуть долучитися до проєкту шляхом:
- заповнення анкети-заяви на отримання допомоги;
- укладення договору;
- отримання коштів;
- надання безкоштовної допомоги громадянам та/чи волонтерським організаціям;
- звітування (фото-, відео-, за можливості — документи на списання).
Під час заповнення заяви компанія зазначає суму та період фінансування, наприклад: випічка хліба — 1000 буханок на добу, собівартість хлібини — 25 гривень, ціна добового виробництва — 25000 гривень. Після отримання коштів компанія-отримувач зобов’язується за добу здійснити випічку 1000 буханок хлібин та роздати людям чи волонтерам. Після оформлення звіту у вигляді відео та фото отримання фінансування продовжиться і надалі.
Допомога надаватиметься підприємствам, які готові гарантувати, що на отримані кошти підприємство працюватиме без цілі на прибуток, усі виготовлені вироби відвантажуватимуться безкоштовно як благодійна підтримка громадянам та волонтерським організаціям.
Кошти перераховуватимуться підприємствам як цільова благодійна допомога. Підприємство-виробник має здійснювати роздачу своєї продукції громадянам та волонтерським організаціям за собівартістю.
Контактна особа ТОВ “Економіка довіри” — Юлія Чуфістова
тел.: +380999803804
Реквізити:
ТОВ “Економіка довіри”
ЄДРПОУ: 42392340
вул. Воздвиженська, буд. 22, кв. 12, м. Київ, 04071
UA223052990000026007026211686
Банк АТ КБ “Приватбанк”
Компанії з Києва можуть ДОЄДНУВАТИСЯ на мапу працюючих підприємств у міському застосунку “КИЇВ ЦИФРОВИЙ”
Якщо ви представляєте працюючу перукарню/кав’ярню/ремонтну майстерню у Києві — заповнюйте форму за посиланням.
Після опрацювання інформація про підприємство буде додана на мапу працюючих підприємств у міському застосунку “Київ Цифровий”.
Фінансування посівної за хвилину через сайт AgroApp
Подайте заявку онлайн на фінансування посівної за хвилину через сайт AgroApp та отримайте швидке рішення.
Для того, щоб забезпечити с/г товаровиробників фінансовими ресурсами, Уряд ухвалив постанову, за якою визначено для них фінансову державну підтримку.
Виключно малих та середніх аграрних виробників з оборотом не більше 20 мільйонів євро на рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10000 га.
Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.
Максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить до 50 млн грн.
Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути с/г товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України “Про державну підтримку сільського господарства України”.
Термін дії кредиту — 6 місяців.
Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.
Заявникам необхідно подати заявку через онлайн-форму на сайті AgroApp.
Наразі Укргазбанк та Ощадбанк вже підтвердили свою участь у фінансуванні фермерів за державною програмою.
#залізна_посівна: спільно з Мінагрополітики Укрзалізниця
допомагає аграріям з логістикою ДИЗПАЛИВА та добрив
Укрзалізниця спільно з Мінагрополітики допоможе аграріям з логістикою добрив і дизельного пального.
Контакт: Тетяна +38 093 756 24 21.
Деталі та на сайті Укрзалізниці #залізна_економіка.
Сайт для пошуку регіональних постачальників товарів
для продуктових мереж
Міністерство аграрної політики спільно з Zernotorg створили сайт для пошуку регіональних постачальників товарів для продуктових мереж.
Для того, щоб реалізовувати товари через цей сайт, потрібно зробити такі кроки:
- зареєструйтеся на сервісі;
- заповніть інформацію про компанію;
- додайте пропозиції та попит за товарами;
- підтримуйте актуальність пропозицій.
Дізнатися детальні інструкції щодо реєстрації можна тут.
Торговельно-сервісна платформа LITEPROM для легкої промисловості
Для тих, хто продовжує працювати або перенесли виробництво, пропонується Торговельно-сервісна платформа Liteprom для легкої промисловості.
Платформа орієнтована на українських виробників. Суть проєкту — надання можливості на онлайн-платформі розміщувати готову продукцію легкої промисловості, тканини, фурнітуру, інші
господарські товари.
Наразі ініціатори шукають українських виробників продукції легкої промисловості: шкарпетки, одяг, одяг для тварин, трикотаж, домашній текстиль. Планують їх просувати на закордонні ринки та розміщувати на платформі прямих постачальників та баєрів, які можуть і хочуть купувати українську готову продукцію, а також продавати тканини, фурнітуру та інше для українських виробників за ціною виробника.
Контактна особа для деталей по проєкту:
+380674441142, можна писати в Telegram, Viber, WhatsApp, WeChat.
Безоплатна правова допомога
для українців під час війни
Телеграм-канал створено за ініціативи юристів-волонтерів, де всі охочі можуть отримати безоплатну правову допомогу під час війни.
Приєднуйтеся до каналу за посиланням та слідкуйте за актуальною інформацією.
Якщо виникають додаткові запитання, можете поставити їх у Телеграм-чаті: @akt_law_is_chat.
Юристи допоможуть вам після обробки запиту.
Швидкий пошук інформації про надання
та отримання допомоги у часи війни
Запрацював новий інформаційний сайт Головного сервісного центру МВС України.
На сайті можна знайти інформацію, яка стосується найпоширеніших запитань щодо надання та отримання допомоги у часи війни.
#бізнес, #торгівля, #комісія, #ВоєннийСтан