Податковий вексель для імпортерів: хто входить до клубу обраних
Суб’єкти господарювання цікавляться, чи можна під час декларування ввезених в Україну товарів у митному режимі імпорту використовувати податковий вексель для сплати митних платежів? За якими їх видами дозволено розраховуватися за допомогою векселя та до яких товарів допускається застосування такого способу платежу? Вирішенню цих запитань ми й присвятили нашу консультацію.
Скажімо так, ведля1 до норм МКУ та ПКУ можливість сплати митних платежів за допомогою податкового векселя суттєво обмежено. Згідно зі ст. 289 МКУ суми митних платежів суб’єкти ЗЕД перераховують у готівковій чи безготівковій формі безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Їх також можна сплатити в будь-якій іншій, передбаченій законодавством формі.
Податковий вексель для сплати акцизного збору
ПКУ називає авальований банком податковий вексель (далі — ПВ) простим векселем, який авалюється банком. Згідно з пп. 14.1.176 ПКУ векселедавець видає такий вексель із такою метою:
- одержати з акцизного складу етиловий спирт;
- отримати з нафтопереробного підприємства нафтопродукти та речовини, що використовують як компоненти моторних палив;
- ввезти нафтопродукти на територію України.
ПВ забезпечує виконання векселедавцем зобов’язання щодо сплати акцизного податку у визначені строки.
Світлана ГРИЩИШИНА,
декларант, м. Вінниця
1 Ведля — відповідно.
2 Замаркувати — чітко окреслити.
Список використаних нормативно-правових актів:
1. МКУ — Митний кодекс України.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Закон № 5205 — Закон України “Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць” від 06.09.12 р. № 5205-VI.
4. Порядок № 1215 — Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання або ввезення на митну територію України легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану для використання як сировини для виробництва етилену, затверджений постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1215.
5. Порядок № 21 — Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, затверджений постановою КМУ від 17.01.18 р. № 21.
6. Порядок № 651 — Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затверджений наказом Мінфіну України від 30.05.12 р. № 651.
7. Перелік № 623 — Перелік відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій, затверджений наказом Мінфіну України від 29.05.12 р. № 623.
Дякую було дуже цікаво і вчасно
Цікава стаття, з багатьма нюансами, стане у нагоді
пізнавально та актуально.
Актуальна стаття, було цікаво читати
Понравилось, что доступно и пошагово описано оформление таможенной декларации с налоговым векселем.
Чітко та доступно викладено матеріал, з вказанням нормативно-правових актів.
Доброе , що посилання на нормативнi документи використали. Чекаю нових матерiалiв
Змiстовна статья.Знадобиться в практицi.