Розрахунки через мобільні застосунки: з РРО чи без
СИТУАЦІЯ: ФОП другої групи єдиного податку виготовляє та встановлює душові кабіни для фізичних осіб під замовлення, оплати за які надходять через сервіс Приват24 та мобільний застосунок Монобанк на рахунок IBAN ФОПа.
ЗАПИТАННЯ: Чи потрібно у цьому випадку застосовувати РРО/ПРРО?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки —оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів до банку покупця. Якщо продавець надає покупцю для оплати за товар реквізити поточного рахунку у форматі IBAN, то у такому випадку РРО/ПРРО не застосовується, оскільки така операція не є розрахунковою в розумінні Закону про РРО, у т.ч. здійснена споживачем за допомогою платіжного сервісу (мобільного застосунку).
Проте якщо ФОП для оплати за товар (послугу) надав реквізити свого електронного платіжного засобу (платіжної карти) або споживачу надано можливість здійснити оплату за товар з використанням реквізитів платіжної карти ФОПа, така операціє є розрахунковою та вимагає застосування РРО/ПРРО на загальних підставах.
ІПК ГУ ДПСУ у Київській області від 16.05.2022 р.
№ 523/ІПК/10-36-07-07-09
#ФОП, #РРО, #ПРРО