Платник ПДВ перейшов на 2% єдиного податку: чи показувати ПДВ у чеку РРО
Чи необхідно СГ, який є платником ПДВ, але використовує особливе оподаткування, встановлене п. 9 підрозділу 8 р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ, у фіскальному чеку відображати ПДВ?
Відповідь: Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО та програмний РРО (ПРРО), відповідно) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України
від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу”, зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 265). Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО та/або ПРРО чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (ст. 8 Закону № 265).
Відповідно до п. 2 р. ІI Положення № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити обов’язкові реквізити, зокрема щодо назви товару (послуги), вартості, літерного позначення ставки податку на додану вартість (далі — ПДВ) (рядок 10), та окремим рядком літерного позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери “ПДВ” (рядок 21).
Ця вимога є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ.
Також рядки 21 та 22 фіскального касового чека повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю (п. 7
р. ІI Положення № 13).
Поряд із зазначеним, відповідно до чинної на сьогодні редакції пп. 9.5 п. 9 підрозділу 8 р. XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 р. XX “Перехідні положення” ПКУ, звільняються від обов’язку нарахування та сплати ПДВ за операціями з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, та під час ввезення товарів на митну територію України, а також від подання податкової звітності з ПДВ, а їх реєстрація платником ПДВ є призупиненою.
Звільнення від оподаткування, встановлене п. 9 підрозділу 8 р. XX “Перехідні положення” ПКУ, не застосовується до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту та з постачання на митній території України товарів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
Під призупиненням реєстрації платником ПДВ для цілей п. 9 підрозділу 8 р. XX “Перехідні положення” ПКУ розуміється, що для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 р. XX “Перехідні положення” ПКУ, призупиняються права та обов’язки, встановлені р. V та підрозділу 2 р. XX ПКУ (у тому числі щодо формування податкового кредиту) на період використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозділу 8
р. XX “Перехідні положення” ПКУ.
Операції, здійснені платником єдиного податку третьої групи, який використовує особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 р. XX “Перехідні положення” ПКУ, вважаються такими, що не є об’єктом обкладення ПДВ.
Враховуючи вищевикладене, невідображення у фіскальному касовому чеку ставки ПДВ дозволяється виключно щодо товарів (послуг), що не є об’єктом обкладення ПДВ.
Категорія 109.10
#ПДВ, #ЄдинийПодаток, #РРО, #товари