Надання інформаційних послуг в інтернеті
Ситуація. Підприємець — платник єдиного податку третьої групи (неплатник ПДВ) надає послуги з розміщення на інформаційній платформі даних про товарні позиції замовника та з надання доступу до інформаційної платформи для пошуку необхідних даних.
ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно з 1 січня 2022 р. застосовувати РРО під час розрахунків (отримання передоплати від фізичних осіб) за інформаційні послуги через платіжний сервіс WayForPay та через системи дистанційного обслуговування Приват24?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до п. 14 ст. 9 РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовувують під час розрахунків за послуги в разі їх проведення суто за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (п. 14).
Згідно з роз’ясненням НБУ (лист від 13.01.2021 р. № 57-0010/2314) законодавство України не містить термінів/понять “сервіс
переказу коштів” та “банківські системи дистанційного обслуговування”.
Водночас воно містить термін “система дистанційного обслуговування”, що охоплює системи типу “клієнт-банк”, “клієнт-Інтернет-банк”, “телефонний банкінг”, “платіжний застосунок” та інші системи дистанційного обслуговування, які на підставі дистанційних розпоряджень клієнта можуть виконувати функції надання інформаційних послуг згідно з переліком, зазначеним у договорі між банком та клієнтом, здійснення операцій за рахунком клієнта. За роз’ясненням НБУ, до систем дистанційного обслуговування належать, зокрема Приват24, Ощад24/7 тощо. До “сервісів переказу коштів”, на думку НБУ, можна віднести сервіси банків (LiqPay тощо) та/або небанківських фінансових установ (Portmone, iPay, WayforPay, EasyPay тощо).
Відповідно до викладеного вище в разі проведення розрахунків за послуги та перерахування коштів на банківський рахунок підприємця суто за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів застосування РРО/ПРРО не обов’язкове.
Зазначена позиція знайшла своє відображення в листі Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ від 29.12.2021 р. № 04-32/10-2021/408420, де роз’яснено положення п. 14 ст. 9 Закону про РРО. Згадане положення треба розуміти так, що суб’єкт господарювання може не застосовувати РРО/ПРРО в разі проведення розрахунків суто за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, тобто суб’єкт господарювання за місцем надання послуг не приймає від споживачів готівку, платіжні картки, платіжні чеки, жетони тощо.
ІПК ГУ ДПС у м.Києві від 28.04.2022 р. № 450/ІПК/26-15-07-07-01-07
#ПДВ, #РРО, #дайджест