Прострочена заборгованість засновника: чи дисконтувати
У своїй госпдіяльності підприємство не тільки іноді залучає гроші від власників компанії, але інколи саме виступає для засновника джерелом обігових коштів і матеріальних цінностей, надає власнику роботи або послуги. Тоді в обліку підприємства утворюється дебіторська заборгованість.
Наказом № 379 внесено зміни до деяких національних стандартів, включаючи П(С)БО 10. Тепер, з урахуванням змін, п. 12 цього Стандарту вимагає відображати довгострокову дебіторську заборгованість у балансі за її теперішньою вартістю. Раніше ця вимога стосувалася лише заборгованості, на яку нараховувалися відсотки. Розглянемо, як така новація позначиться на дебіторській заборгованості засновника підприємству.
Ольга БУЛГАКОВА,
експерт з бухобліку та оподаткування
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Закон № 2275 — Закон України “Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю” від 06.02.18 р. № 2275-VIII.
4. Наказ № 379 — наказ Мінфіну України “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку” від 16.09.19 р. № 379.
5. Постанова № 14 — постанова Пленуму ВГСУ “Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов’язань” від 17.12.13 р. № 14.
#бухоблік, #заборгованість, #СтатутнийКапітал, #дисконтування